Nie widziałem poza Polską tylu kobiet z napuszonymi i oklapniętymi włosami - rozmowa z Michaelem Shaunem Corbym, fryzjerem gwiazd

Michael Shaun Corby, globalny dyrektor artystyczny marki Alterna oraz fryzjer gwiazd, takich jak Katie Holmes, Lindsay Lohan, czy Britney Spears odwiedził Polskę, a mi udało się z nim porozmawiać. Przekonajcie się co sądzi o włosach Polek i jakie ma sposoby na pielęgnację włosów po zimie.

Fot. Alterna

Jakie są największe problemy z włosami po zimie?

Mógłbym o tym opowiadać godzinami! Po takiej zimie jaką tu miałyście włosy są bardzo osłabione. Przede wszystkim dotkliwe zimno uszkadza ich łuski - włosy stają się bardziej łamliwe, suche, a nawet skłonne do nadmiernego wypadania. Na początku wiosny warto więc zadbać przede wszystkim o ich nawilżenie. Polecam zastosować na początek intensywną maskę lub serum, która zadziała skuteczniej niż szampon z odżywką. Wam, Polkom szczególnie przyda się nawilżanie...

Dlaczego szczególnie nam?!

Bo nigdzie indziej nie widziałem tylu kobiet z przesuszonymi i jednocześnie oklapniętymi włosami! To oczywiście kwestia pogody - jest chłodno, zbyt sucho, nawet gdy kropi deszcz, włosy natychmiast na to reagują. Jeśli też masz ten problem (a pewnie masz, nawet modelki mają tu takie włosy), pamiętaj by susząc włosy suszyć je do końca. Lekko wilgotne włosy to pierwszy krok do puszenia. Susz je używając szczotki i w ten sposób wyciągaj, natomiast unikaj prostowania prostownicą, bo daje bardzo mało naturalny efekt i dodatkowo niszczy włosy.

Stan włosów jest naszą wiz ytówką?

Nawet metryczką. Ludzie podświadomie zwracają uwagę na wygląd włosów innych. Zdarzyło ci się na pewno stać za kimś w kolejce i myśleć: "Ona musi być stara, ma takie zniszczone, suche włosy" - ona odwraca się i okazuje się, że ma 16 lat! No, może przesadzam, ale w Beverly Hills naprawdę tak mi się parę razy zdarzyło.

A zdarza się odwrotnie?

Pewnie. Kobiety mogą wyglądać dzięki swoim włosom 10 lat młodziej, dlatego bardzo wierzę w kosmetyki anti-aging do ich pielęgnacji. Pamiętam jak pierwszy taki produkt pojawił się na rynku. Zaniosłem go do redakcji Vogue'a i... zostałem wyśmiany.

Znasz jakieś fajne domowe sposob y na polepszenie kondycji włosów?

Nie jestem zwolennikiem domowych sposobów. Wierzę w dobrze skomponowane kosmetyki, które wykonują za ciebie całą robotę. Ale wiesz, z kosmetykami jest tak jak z markami ubrań. Możesz kupić coś z metką Marc Jacobs i to jest genialne - takie będą na przykład produkty Alterny z kawiorem. Jeśli cię na to nie stać, postawisz na Marc by Marc, czyli naszą linię bambusową i to wciąż luksus, tylko w trochę tańszym wydaniu. Jeśli więc masz gorszy miesiąc, a marzy ci się "chociaż" Marc by Marc, dodaj do swojego normalnego kosmetyku olejek w czystej postaci. Kilka kropli oleju arganowego dodanych do odżywki może zdziałać cuda dla twoich włosów.

A co może im zaszkodzić? Ja na przykład uzależniłam się od "koczka", tzw. top knot na czubku głowy. To podobno niezdrow e dla cebulek.

(Michael dotyka mojej głowy) U ciebie nie jest jeszcze tak źle, bo nie związujesz włosów zbyt ciasno. W rzeczywistości nie chodzi o fryzurę, tylko o samą gumkę. Jeśli jest zbyt ciasna, a ty dodatkowo zbierzesz w niej włosy tak, że niemal robisz sobie lifting, to rzeczywiście pozbawiasz się paru dodatkowych cebulek. Niektórzy mówią, że po całym dniu w takiej fryzurze włosy są "odkształcone". Nie, one są połamane.

Pracowałeś z wieloma gwiazdami, które z nich mają naprawdę piękne włosy?

Przede wszystkim to Katie Holmes. Przez lata pracowałem przede wszystkim z gwiazdami typu Britney Spears, czy Paris Hilton, dlatego pełna naturalność Katie mnie zachwyciła. Jej włosy to przykład na odmładzające działanie fryzury. Nie oznacza to jednak, że gwiazdy, o których wspomniałem wcześniej mają brzydkie włosy. Pewnie zaskoczę cię na przykład mówiąc, że uwielbiam włosy Lindsay Lohan. Ich naturalny, miedziany kolor jest po prostu nieziemski, nie powinna ich nigdy farbować.

Produkty marki Alterna, dostępna jest od niedawna w sieci perfumerii Douglas oraz w wybranych salonach fryzjerskich.

Fot. AlternaFot. Alterna Fot. Alterna

Więcej o: