Dziś Dzień Pocałunku! Z tej okazji przedstawiamy pomadki, które przetrwają nawet najdłuższe całowanie

Dzień Pocałunku warto uczcić... pocałunkiem oczywiście! Nie zapominaj jednak o pięknym makijażu i zaopatrz się w pomadkę, która przetrwa na twoich wargach w każdych warunkach.

Żeby pomadka dłużej utrzymała się na ustach warto zastosować kilka trików, polecanych przez makijażystów. Przede wszystkim przeprowadź dokładny peeling, by pozbyć się z warg martwego naskórka. Wystarczy użyć do tego celu odrobiny cukru zmieszanego z miodem lub delikatnym kremem (sprawdzi się nawet zwykła, tłusta Nivea). Następnie nałóż na usta odżywczy balsam i pozostaw grubszą warstwę do wchłonięcia.

Gdy usta będą już gładkie, możesz rozpocząć makijaż. Pokryj wargi odrobiną podkładu, który stosujesz na całą twarz - nabiorą dzięki temu jednolitej barwy, a poza tym podkład posłuży jako baza dla pomadki. Następnie możesz rozpocząć nakładanie pomadki. Najdokładniej zrobisz to za pomocą specjalnego pędzelka. Jest to także najbardziej higieniczne wyjście, bo sam sztyft pozostaje czysty, gdy nie dotykasz nim co rusz ust. Jeśli jednak tylko ty korzystasz ze swojej szminki nie musisz być aż tak ostrożna. Wystarczy, że raz na jakiś czas przetrzesz ją chusteczką, by nieco odświeżyć powierzchnię sztyftu.

Kiedy już dokładnie nałożysz pomadkę rozłóż przed sobą chusteczkę i delikatnie odciśnij na nie usta. Chodzi o przyłożenie chusteczki do warg i zebranie nadmiaru, a nie o odciskanie całusa (na to będzie czas później)! Kiedy usta są już suche, możesz nałożyć drugą warstwę pomadki, jeśli chcesz uzyskać naprawdę wyrazisty, intensywny efekt. Jeśli natomiast wolisz, by kolor pozostał taki jak obecnie, to przechodzisz do kolejnego kroku.

Na sam koniec warto uzupełnić makijaż o kroplę bezbarwnego błyszczyka nałożoną w najszerszym punkcie dolnej wargi i na wysokości łuku kupidyna. Błyszczyk nie należy do zbyt trwałych kosmetyków, ale sprawia, że usta wydają się optycznie większe i bardziej kształtne.

Nie znalazłaś jeszcze idealnej szminki? Koniecznie zajrzyj do naszej GALERII

Więcej o: