Masz już odrosty, ale farbowanie musi poczekać? Kilka sposobów na ich zamaskowanie

Niezależnie od tego czy twój farbowany kolor jest podobny do naturalnego czy nie, odrosty po prostu widać. Istnieją jednak na szczęście możliwości pozwalające na ich zamaskowanie.

Zrób włosom make-up

Tak, tak, dobrze przeczytałaś. Make-up dla włosów to wszelkie farbki i pomadki o kolorze podobnym do twoich farbowanych kosmyków. Nakładasz je u nasady i delikatnie rozprowadzasz, tak by odrost przestał być widoczny. Tego rodzaju kosmetyki najczęściej zmywają się już po pierwszym myciu, ale przecież o to chodzi - pozwalają przeczekać do kolejnej trwałej koloryzacji.

Oszukaj fryzurą

Dobra fryzura może zamaskować nie tylko mankamenty urody, ale też odrosty. Świetnie sprawdzi się w tym celu korona z warkocza. Jeśli nie masz wystarczająco długich włosów na stworzenie takiej fryzury, to wypróbuj warkocze ze sztucznych pasm, dostępne w sklepach z akcesoriami do włosów. Występują w formie opasek oraz luźnych, doczepianych na grzebyk warkoczyków.

Okryj się!

Kiedy przesadzisz z samoopalaczem zakładasz długie spodnie, nie odsłaniasz też w sandałkach zaniedbanych stóp. Z odrostami jest podobnie. Jeśli są mocno widoczne, to dobrym wyjściem będzie po prostu zakrycie ich chustką, turbanem lub bawełnianą opaską. Jak je nosić? Podpowiadamy TUTAJ .

Pofarbuj je w domu

Farbowanie w domu wcale nie jest trudne i bez problemu poradzisz sobie z pofarbowaniem odrostów. Najlepiej poprosić o pomoc w farbowaniu drugą osobę, bo będzie jej łatwiej dokładnie podzielić włosy i pokryć wszystkie odrosty. Jeśli jednak radzisz sobie sama, wybierz farbę o przyjaznej, gęstej konsystencji kremu lub pianki. Bez problemu dotrze ona do wszystkich włosów i równomiernie je pokryje. Sprawdź co na temat farbowania w domu i u fryzjera mówi ekspert TUTAJ .

Zaszalej

Jeśli lubisz bawić się modą i makijażem na pewno nie przerazi cię też wizja podkreślenia odrostów, jak na pokazie Jean Paul Gaultier z 2012 roku. Możesz nie tylko eksponować te, które już masz, ale nawet stworzyć kolorowe "odrosty" przyciągające uwagę. Wykorzystaj farbki w pudrze, które dają nietrwały efekt, spłukując się przy pierwszym myciu włosów.

Jakich produktów użyć? Sprawdź w naszej GALERII

Głosujcie na Lula.pl w konkursie Modne Kreacje - do zwycięstwa brakuje nam niewiele!

Więcej o: