Dior Haute Couture Fall-Winter 2013/2014: Jak wykonać makijaż i fryzurę z pokazu?

Pokaz Diora to pod względem makijażu mała powtórka z rozrywki - na wybiegu ponownie pojawiły się modelki z ustami błyszczącymi od drobnych kamieni. Podobny pomysł widziałyśmy już podczas prezentacji kolekcji wiosna/lato 2013. Ale coś się jednak zmieniło...

Włosy

Włosy modelek nawiązują do kontrowersyjnego trendu wet look. Całość pokryta jest dużą ilością żelu i zaczesana do tyłu. Na karkiem pasma są zbierane i skręcane w niewielki, ciasny koczek. Wszystko utrwalone zostało dodatkowo sporą ilością wsuwek - w tym sezonie nie musisz ich nawet specjalnie ukrywać, stały się dodatkiem, który może być widoczny na głowie. Jeśli spodobało ci się to uczesanie i chcesz je odtworzyć, spróbuj użyć żelu do włosów w spray'u. Łatwiej go rozprowadzić, nie skleja włosów i nie tworzy grud.

DiorDior Dior Dior

Usta

W całym makijażu uwagę najbardziej przykuwają oczywiście usta. Na pokazie kolekcji wiosna/lato 2013 pomalowane były na czerwono i ozdobione kryształkami w podobnym odcieniu. Tym razem wybór padł na kolor beżowy. Z daleka usta mienią się i sprawiają wrażenie pokrytych złotą farbą. Z bliska widać jednak, że to nie farba, ani nawet nie znane nam już kryształki! Usta modelek pokryte zostały drobnym, miedziano-złotym lub różanym brokatem, który pięknie mienił się w świetle reflektorów. Nad łukiem kupidyna namalowana została cienka kreska w jaśniejszym odcieniu, która podkreśla kształt warg.

DiorDior Dior Dior

Oczy

Makijaż modelek różnił się w zależności od odcienia ich skóry. Występował w dwóch wersjach - chłodnej, z różowymi ustami i srebrnym brokatem na górnej powiece oraz ciepłej, z ustami miedzianymi i złotym pigmentem na oku. Na początek, na całą powiekę (nawet aż do wysokości brwi) nałożony został jasny, beżowy cień dopasowany do koloru skóry. Brwi zachowano w naturalnym kształcie, bez dodawania im większej objętości.

DiorDior Dior Dior

Więcej o: