Lakier do włosów, nie tylko do włosów - do czego jeszcze można wykorzystać ten kosmetyk?

Lakier do włosów to kosmetyk, który bardzo szybko się kończy. Używamy go do włosów, ale... No właśnie, także do wielu innych rzeczy! Pożycza go chłopak, łatamy nim oczko w rajstopach, i wiele, wiele więcej. Do czego można wykorzystać ten kosmetyk? Podpowiada Megan Segura z "Daily Makeover".

Puść oczko

Dziurkę w rajstopach można powstrzymać przed dalszym rozdzieraniem, pokrywając ją bezbarwnym lakierem do paznokci - sama robiłam tak przez dłuższy czas. Ten produkt ma jednak swoje wady - długo schnie, zostawia grubą, widoczną warstwę, a z czasem się wykrusza. Dlatego warto przerzucić się na inny lakier - do włosów. Działa jak klej, jest niemal niewidoczny i dosłownie przykleja rajstopy do skóry, sprawiając, że oczko staje się mniej widoczne.

Utrwal makijaż

W drogeriach dostępne są tzw. utrwalacze makijażu, czyli przezroczyste spray'e, którymi spryskujesz twarz po jej pomalowaniu. Efekt? "Zamrażają" makijaż w podobny sposób, jak lakier do włosów utrwala fryzurę. Postanowiłam kiedyś spróbować utrwalić nim także make up. Udało się! To oczywiście tylko wyjście awaryjne, ale za to bardzo skuteczne.

Pozbądź się sierści

Jeśli masz w domu kota, z pewnością wielokrotnie zmagałaś się z sierścią osiadającą na ubraniach i meblach. Świetnym sposobem na jej pozbycie się, jest spryskanie lakierem szmatki i przetarcie nią materiału pokrytego sierścią. Lakier przyciągnie kłaczki z kociego futerka.

Ratunek dla tablicy

Białe tablice, po których pisze się specjalnymi markerami, bardzo często lądują w koszu ze względu na nasze roztargnienie - użycie permanentnego flamastra. Jeśli też ci się to zdarzy, nie pocieraj śladu ściereczką (i tak nic to nie da), tylko najpierw spryskaj tablicę lakierem do włosów. Marker powinien odpuścić!

Pozbądź się plamy

Plamy z kolorowej pomadki, kremowych cieni, czy eyelinera, powinny odpuścić po spryskaniu ich lakierem do włosów. Odczekaj po tym kilka chwil i zetrzyj plamę nawilżoną ściereczką.

Zadbaj o kwiaty

Lakier do włosów sprawdzi się też, gdy dostaniesz w prezencie świeże kwiaty (albo gdy po prostu sama je sobie kupisz). Spryskaj ich płatki lakierem, by przedłużyć trwałość roślin. Pamiętaj tylko, by była to cienka warstwa, bo inaczej płatki staną się pomarszczone.

Więcej o: