Makijaż oczu: 6 trików, które powinnaś poznać

Poznajcie kilka przydatnych porad, które pomogą wam wyciągnąć z makijażu jeszcze więcej!

Kredka do oczu

Jeśli kredka nie jest wystarczająco miękka, by gładko rozprowadzać się po skórze, możesz ją podgrzać. Wystarczy podstawić końcówkę pod płomień zapalniczki i potrzymać dosłownie kilka sekund, a następnie pozwolić jej ostygnąć. Dzięki temu zacznie przypominać konsystencją eyeliner w żelu i bez problemu wykonasz nią prostą kreskę.

Biała kredka

Białą kredkę do oczu kiedyś stosowano w linii wodnej, by optycznie powiększyć oko. Teraz polecamy raczej stosowanie kredki w odcieniu bardzo jasnego beżu, która wygląda bardziej naturalnie. Białą możesz jednak wykorzystać, by podkręcić kolor cieni. Pomaluj nią całą powiekę i dopiero wtedy nałóż kolorowy pigment - będzie miał bardziej intensywną barwę.

Korektor

Nakładając pod oko korektor, staraj się rozmazywać go od razu w długie paski, tworząc pod okiem kształt trójkąta (z najdłuższym bokiem przy nosie). Wiele osób nakłada najpierw kropki, ale to nie jest najlepszy sposób. Korektor nie będzie równomiernie się utleniał, nakładając smugi uzyskasz bardziej naturalny efekt.

Maskara + puder

Jeśli marzy ci się efekt dłuższych rzęs, wypróbuj domowy sposób. Nałóż maskarę tak jak zwykle, dbając o to, by włoski były dokładnie rozdzielone. Następnie przyprósz oko pudrem dla dzieci (możesz go wcześniej przesiać przez sitko, by był jeszcze drobniejszy),  a później nałóż kolejną warstwę maskary. Rzęsy będą wyjątkowo pogrubione i wydłużone.

Eyeliner

Żeby kreska wykonywana eyelinerem była prosta, wykonaj najpierw szkic. Weź cienki pędzelek, zbierz odrobinę miękkiej kredki i przyciśnij końcówkę do powieki, by narysować linię, po której poprowadzisz eyeliner. Kredkę łatwiej jest zmyć, czy poprawić, a delikatny kontur ułatwi ci wykonanie makijażu.

Błyszczący cień

Jasny, połyskujący cień (ale nie z brokatem!), wykorzystaj do nakładania w wewnętrznym kąciku oka. W ten sposób rozświetlisz tę okolicę - to tu najczęściej pojawiają się najbardziej intensywne cienie i optycznie powiększysz oko.

Więcej o: