Biała kredka - 10 sposobów na jej wykorzystanie w makijażu. Spróbujecie?

Biała kredka kojarzy się nam mniej więcej tak pozytywnie jak białe kozaczki. Ludzie mogą przekonywać nas, że w pewnych okolicznościach i wybranych stylizacjach mogą wyglądać OK, ale... jakoś trudno w to uwierzyć. A jednak! (kredka, nie kozaczki)

Kreska na linii wodnej

Biała kreska na linii wodnej naprawdę działa - optycznie powiększa oko i sprawia wrażenie, że jest ono bardziej otwarte. Pamiętaj jednak, że białko twojego oka nie jest w rzeczywistości idealnie białe. Nie rysuj więc kilku warstw, aż do uzyskania śnieżnej bieli. Wystarczy raz przejechać po linii wodnej, by uzyskać subtelny, rozjaśniony efekt.

Rozmyj kolor

Biel może nadać twojemu makijażowi i całej stylizacji futurystycznego wyglądu, pod warunkiem, że namalujesz graficzną, wyraźną kreskę. Jeśli jednak zdecydujesz się na rozmycie koloru, efekt będzie bardziej subtelny, a spojrzenie senne. To doskonale uzupełnienie nowego trendu - morning beauty, który pojawił się na wybiegach w Nowym Jorku.

kolaż lula.plkolaż lula.pl kolaż lula.pl kolaż lula.pl

Eyeliner solo

Grubsza, zakończona jaskółczym kształtem kreska nie jest zarezerwowana wyłącznie dla czarnego koloru. Skoro możemy testować eyelinery w kolorze granatu, fioletu, czy turkusu, to dlaczego rezygnować z bieli? Może ona być jeszcze bardziej intrygująca. Pamiętaj jednak o dokładnym wytuszowaniu i rozdzieleniu rzęs . W innym wypadku, możesz wyglądać na zmęczoną.

Razy dwa

Jeśli sam biały eyeliner cię nie przekonuje, zastosuj go w duecie z czernią. W ten sposób pomalowane zostały modelki na pokazie Marc Valvo na sezon wiosna/lato 2014. Biała kredka może zostać potraktowana jako mocny akcent - wtedy nałóż ją zaraz nad czarną i zadbaj o to, by kolory były wyraźnie oddzielone. Możesz też jednak użyć jej do roztarcia czerni i stopniowego rozmycia koloru - dokładnie tak jak na pokazie.

Tylko w kąciku

Makijaż z pokazu L'Wren Scott bardzo nas zainspirował. To klasyczne, czarne smoky eye, które uzupełnione zostało jednak o odrobinę białej kredki w wewnętrznym kąciku. Doskonale rozświetliła ona oko, sprawiła, że oczy wyglądają na nieco szerzej rozstawione i bardziej kocie.

L'Wren Scott L'Wren Scott  EAST NEWS EAST NEWS

Dodaj akcent na środku

Jeśli dodasz białą kredkę na samym środku górnej powieki, uzyskasz efekt optycznego powiększenia oka. To świetny patent dla dziewczyn, które mają dość wąskie oczy. Żeby znaleźć właściwe miejsce, zacznij od spojrzenia prosto w lustro. Następnie narysuj kropki w miejscach bezpośrednio nad twoimi źrenicami. Później rozetrzyj kreskę w obie strony - ma być smugą, a nie geometrycznym kształtem.

Łuk kupidyna

Biała kredka przyda się nie tylko przy makijażu oczu. Możesz zastosować ją także do podkreślenia łuku kupidyna, czyli wklęsłego miejsca pomiędzy nosem a ustami. Kształt ust będzie w ten sposób bardziej wyraźny, a cały makijaż spójny i wymuskany. Podobny trik zastosowała McGrath na pokazie Prady na aktualny sezon. Czas wprowadzić jej pomysł w życie!

Połącz z czerwienią

Biało-czerwony makijaż kojarzy nam się raczej z meczami piłkarskimi niż z modą, ale czas z tym skończyć. W rzeczywistości te dwa kolory świetnie do siebie pasują i mogą stworzyć naprawdę udany look. Czerwona, matowa pomadka na ustach będzie wyglądać idealnie z białym eyelinerem, czy kreską na powiece - oba kolory muszą być wyraziste, a kontury zdecydowane.

kolaż lula.plkolaż lula.pl kolaż lula.pl kolaż lula.pl

Otwórz oczy

Przynajmniej optycznie - otwórz je bardziej niż zwykle. Biała kredka tworzy iluzję większego oka, bo zlewa się z jego białkiem. Dobrym pomysłem na wykorzystanie tego triku jest nałożenie czarnego eyelinera na górną powiekę, a białego pod linią dolnych rzęs (nie na linii wodnej). W ten sposób uzyskujemy look w stylu lat 60., który wykorzystała na swoim najświeższym pokazie m.in. Kate Spade.

Zastosuj jako bazę

Biała kredka może być też doskonałą bazą pod makijaż oka. Wystarczy pokryć kredką ruchomą powiekę, a następnie nałożyć wybrany pigment. Powierzchnia skóry będzie gładka i lepiej przyczepią się do niej drobinki, a kolor nałożony na biel stanie się nieporównywalnie bardziej intensywny. Koniecznie wypróbujcie!

Więcej o: