Alexa Chung uczy, jak narysować jej słynną kreskę eyelinerem - zobaczcie wideo!

Alexa Chung została ekspertką marki Eyeko i przygotowała dla niej (a właściwie dla nas) pierwszy tutorial na temat makijażu. Temat? Jej słynna, wywinięta kreska wykonywana eyelinerem.

Alexa Chung zachwyca nas niezmiennie dwiema rzeczami - zawsze idealną fryzurą (choć o nią akurat trochę się obawiamy, bo ostatnio straszyła, że nosi się z zamiarem radykalnego skrócenia włosów) oraz idealną kreską na powiece. Teraz w sieci pojawiać się będą filmy, w których Alexa uczyć nas będzie jak wykonać różne makijaże i dzielić się swoimi trikami.

Jaki jest jej przepis na idealną kreskę? Przede wszystkim przyznaje, że to rzecz, która wymaga wprawy. Ona sama nosi taki makijaż codziennie, więc zdążyła już jej nabrać. Nie oznacza to jednak, że nigdy nie zdarzają jej się wpadki.

Rysowanie kreski zaczyna od haczyka w zewnętrznym kąciku. Nie może być zbyt krótki, bo nie stworzy efektu kociego oka, ale też niezbyt długi - jeśli przeciągniesz go za daleko będziesz wyglądać jak drag queen.

Alexa ChungAlexa Chung Alexa Chung Alexa Chung

Następnie rysuje kreskę wzdłuż linii rzęs. Żeby ułatwić sobie to zadanie możecie zaznaczyć wcześniej na powiece kilka punktów i stopniowo łączyć je ze sobą tworząc kreskę. Istnieją nawet specjalne eyelinery, np. Bourjois Intuitive Liner, czy Clarins 3-Dot Liner, które wyposażone są w końcówki wyglądające jak trójząb. Wystarczy przykładać końcówkę miejsce przy miejscu , by stworzyć łatwy do połączenia szlaczek.

Możesz też nie łączyć kropek, tylko wykorzystać je do optycznego przedłużenia rzęs. Jeśli wykonasz je naprawdę blisko linii włosków, rzęsy będą wyglądać na dłuższe i gęstsze niż w rzeczywistości.

Alexa nie zapomina zresztą nigdy o wytuszowaniu rzęs. Radzi, by wybierać maskary o naprawdę intensywnym odcieniu czerni. Makijaż jest dzięki nim bardziej wyrazisty, a oko nabiera ładniejszego kształtu.

Jak podoba wam się tutorial Alexy? Czekacie na kolejne odcinki?

 
Więcej o: