Kręcenie włosów - czy ty też popełniasz te błędy?

Jeśli planujesz w święta i Sylwestra wystąpić w lokach, sprawdź najpierw czy kręcisz włosy we właściwy sposób. Nie popełniasz jednego z tych błędów?

Zły rozmiar lokówki

Lokówki, ale i wałki, czy papiloty mają różne rozmiary, a ty musisz wybrać ten, który najlepiej pasuje do twoich włosów i efektu jaki chcesz osiągnąć. Najpopularniejszy rozmiar to 1 cal - dzięki niej osiągniesz dość drobne loki, które sprawdzą się przy krótszych włosach. Zdarzają się nawet jeszcze mniejsze lokówki, czasem mają grubość palca. Są dobre dla dziewczyn, którym zależy niemal na efekcie afro. Większe, bardziej naturalne loki uzyskasz dzięki lokówce o średnicy 1,25 lub 1,5 cala, natomiast do długich włosów możesz wybrać nawet jeszcze szerszą, najgrubszą lokówkę.

Kręcenie za grubych pasm

To problem, który pojawia się szczególnie u dziewczyn o gęstych włosach. Staraj się, by wybierane przez ciebie pasma nie były zbyt grube, tak by nawet po nawinięciu na lokówkę do wszystkich włosów docierało jej ciepło. Zacznij od kręcenia dolnych warstw, podpinaj zawinięty ślimaczek wsuwką i przechodź do dalszych sekcji. W ten sposób masz pewność, że zakręciłaś wszystkie włosy, a loki dodatkowo się utrwalą.

Używanie olejków i serum

Olejek, serum, maska, a nawet obciążająca włosy odżywka bez spłukiwania - to wszystko nie jest dobrym pomysłem, jeśli masz zamiar kręcić włosy. Sprawdziłam to na własnych włosach - niezależnie od tego jak bardzo są podatne na modelowanie, po zastosowaniu tłustego olejku nie będą się chciały zakręcić, a już na pewno efekt nie utrzyma się przez kilka godzin. Na nabłyszczacze przyjdzie czas po zakręceniu włosów.

Za gorąco

Przy kręceniu, jak i przy prostowaniu włosów, należy oddziaływać na nie tylko taką temperaturą jak to konieczne. Cienkie, rzadsze włosy wymagają niższej temperatury i nie ma sensu męczyć ich maksymalnie rozgrzanym urządzeniem. Lepsze są więc lokówki z możliwością ustawienia temperatury, a nie tylko opcją "ON/OFF". Te ostatnie sprawdzą się tylko u dziewczyn, które i tak stosują wyłącznie najwyższą temperaturę. Nie trzymaj też urządzenia zbyt długo na włosach - około 5-10 sekund wystarczy.

Kręcenie w złą stronę

Jeśli chcesz otoczyć twarz włosami, tak by tworzyły pazurki wokół niej, kręć włosy do wewnątrz, zawijając je pod spód. Jeśli wolisz efekt Farrah Fawcett, wywijaj je na zewnątrz - kręć w prawo na prawej stronie twarzy i w lewo na lewej.

Jak kręcić włosy krok po kroku? Wszystkie porady znajdziecie tutaj - radzi Marta Zawiślańska z Atelier Stylissimo .

Zobacz wideo
Więcej o: