Porady: Jak przyspieszyć schnięcie lakieru do paznokci?

Jedną z najbardziej frustrujących rzeczy w robieniu manikiuru w domu jest to, jak często zdarza nam się go zniszczyć, bo byłyśmy przekonane, że paznokcie już wyschły. Pomóż im schnąć szybciej!

Zanurz w wodzie

Napełnij zlew lub miskę zimną wodą i połóż swoje dłonie płasko na dnie. Potrzymaj je tak przez ok. 3 minuty, a następnie wyciągnij ręce - paznokcie powinny być gładkie i twarde, dzięki czemu unikniesz odgnieceń od kosmyków włosów, czy materiału ubrań. Pamiętaj jednak, że przed zanurzeniem w wodzie powinnaś odczekać ok. 5 min. od nałożenia lakieru.

Zobacz najlepsze lakiery do paznokci na Avanti24.pl!

Zobacz wideo

Cieńsza warstwa

Często nasze paznokcie schną za długo (a nawet po kilku godzinach zdarza się, że odciskają się na nich np. włosy), bo przesadzamy z grubością warstwy lakieru. Zawsze zaczynaj od naprawdę cieniutkiej warstwy i czekaj aż wyschnie zanim nałożysz kolejną. Zwykle dwie cienkie warstwy wystarczają na skuteczne pokrycie paznokcia. Przed kupnem lakieru upewnij się jaki ma on stopień krycia - część z nich daje po prostu półtransparentny efekt, a nakładanie wielu grubych warstw mija się z celem. Jeśli chcesz intensywnego, kryjącego koloru, wybierz po prostu właściwy lakier.

embed

Przyspieszacz w spray'u

W drogeriach znajdziesz różne preparaty przyspieszające wysychanie lakieru. My polecamy w szczególności takie w formie spray'u, jak np. Essence, Express Dry Spray (ok. 13 zł), bo pozwalają na pokrycie całego paznokcia , ale bez ryzyka rozmazania lakieru (np. przy użyciu pędzelka).

Suszarka

Zamiast dmuchać na paznokcie, co nie przynosi zwykle zbyt dużych efektów, użyj suszarki. Koniecznie nastaw urządzenie na zimne powietrze (ciepłe tylko pogorszy sprawę, a na dodatek może poparzyć ci dłonie) i po prostu skieruj suszarkę na paznokcie. Po ok. 2-3 minutach powinny być suche.

Uwaga na zadrapania

Jeśli zdarzy ci się, że zanim lakier zupełnie wyschnie, zrobisz na nim rysę (np. zakładając buty) nie zmywaj od razu całego paznokcia. Często przy okazji niszczysz wacikiem resztę manikiuru i całą pracę trzeba zaczynać od nowa. Zamiast tego poliż wskazujący palec i delikatnie przesuń nim od nasady do końcówki "zepsutego" paznokcia, wygładzając w ten sposób jego powierzchnię.

Cooking spray

Stosowany w kuchni spray zapobiegający przywieraniu jedzenia do patelni, świetnie sprawdzi się także podczas manikiuru. Po pomalowaniu paznokci i odczekaniu paru minut, spryskaj je spray'em, zachowując odpowiednią odległość (kilkanaście centymetrów). Pozwól mu pozostać na dłoniach przez ok. 2 minuty, a następnie wytrzyj dłonie z oleju. Dzięki temu skórki będą natłuszczone, a sam lakier bardziej błyszczący.

Przygotuj wcześniej

Przed przystąpieniem do malowania paznokci pamiętaj o przygotowaniu wybranej metody na przyspieszenie schnięcia lakieru. Jeśli tego nie zrobisz, to więcej niż pewne, że zniszczysz manikiur wyciągając z szafki miskę, odkręcając kran, albo szukając spray'u w kuchni.

Wyrzuć stare lakiery

Stare, ciągnące się lub przeciwnie - nadmiernie rozrzedzone lakiery, nie tylko niewygodnie się nakłada, ale też ciężko je wysuszyć. Czasem jest to wręcz niemożliwe. Dbaj więc o właściwe przechowywanie lakierów (np. w lodówce) i zapisuj na nich datę pierwszego otwarcia - często to ok. 12 miesięcy.

I przede wszystkim pamiętaj o jednym, kiedy już twój manikiur będzie gotowy:

embed

To także może cię zainteresować: Najczęstsze pytania dotyczące lakierów do paznokci

Lakier winylowy do paznokci - trwały i doskonały

Akcesoria do pielęgnacji paznokci

Pielęgnacyjne lakiery do paznokci i ratunek dla zbyt ciemnego podkładu. Wybieramy najciekawsze promocje w drogeriach

Więcej o: