Włosy XXL: Napuszone, tapirowane, uniesione - ładne?

Na następny sezon, projektanci proponują nam dwie skrajności - włosy idealnie gładkie i proste, albo pełny tapir. Gwiazdy dają się przekonać do tego drugiego.

Do tej pory wydawało ci się pewnie, że nie ma nic gorszego niż elektryzujące się włosy. Lepsze jest już każde upięcie, splot, czy najprostszy kucyk. Teraz jednak, zamiast walczyć z objętością, projektanci radzą, by ją podkreślić. W kolekcjach pojawiają się motywy zwierzęce (Valentino ), dzianiny z angory , kreacje oversize - to wszystko świetnie komponowało się z fryzurami pełnymi objętości.

Chodzi o to, by podkreślić naturalną puszystość włosów, które u większości z nas elektryzują się i wywijają. Ważne jednak, by uzyskać kontrakst pomiędzy wielką objętością na dole i gładką częścią u nasady - przynajmniej w przypadku włosów rozpuszczonych.

kolaż lula.plkolaż lula.pl kolaż lula.pl kolaż lula.pl

Jeśli zdecydujecie się na upięcie takich "napuszonych" kosmyków, pamiętajcie, że największa objętość ma pojawić się nad czołem . Chodzi o optyczne wydłużenie i wysmuklenie twarzy. Poza tym włosy z tyłu powinny być luźno upięte - nie skręcaj ich w ciasny kok, bo to zupełnie nie pasuje do tego typu stylizacji.

Weź przykład z fryzur gwiazd z czerwonego dywanu. Amber Heard wystąpiła na rozdaniu Złotych Globów w mocno natapirowanej fryzurze, która z profilu wyglądała jak fala z włosów, która prowadzi od czoła, aż do samego karku. Podobną stylizację wybrała Paris Hilton na ceremonię rozdania nagród Grammy . Takie uczesanie wymaga trochę fantazji i czasu, ale do jego wykonania nie potrzebujecie wielu kosmetyków. Przyda się spray dodający objętości, lakier utrwalający oraz kilka wsuwek. Myjąc włosy przed modelowaniem, pomińcie maskę, odżywkę, czy wszelkie olejki - włosy mają być jak najmniej obciążone.

Pasmo po paśmie tapirujcie włosy i podpinajcie do góry - czasem wystarczy utrwalić je lakierem, innym trzeba pomóc wsuwkami. Nie przejmuj się tym jaki kształt ma ułożony w ten sposób "kok" z tyłu . Dzięki objętości i luźnemu ułożeniu, kształt może być niedbały i nieregularny.

kolaż lula.plkolaż lula.pl kolaż lula.pl kolaż lula.pl

Niektóre gwiazdy odważyły się jednak postawić na objętość w wersji rozpuszczonej - prawie tak spektakularnej jak na wybiegach. To opcja odpowiednia dla kobiet, którym zależy na seksownym wizerunku, połączonym z naprawdę wielką okazją. Rozpuszczone włosy w rozmiarze XXL nie sprawdzą się raczej ani na co dzień, ani na zwykłą imprezę . Gwiazdy potrafią w nich jednak błyszczeć na czerwonym dywanie, tak jak Jessica Chastain podczas Złoych Globów .

kolaż lula.plkolaż lula.pl kolaż lula.pl kolaż lula.pl

Jeśli chcecie uzyskać podobny efekt, musicie zastosować właściwe kosmetyki. Szukajcie produktów, które nie obciążą włosów, ale dodadzą objętości i sprawią, że pojedyncze włosy zaczną się od siebie odsuwać. Kilka propozycji znajdziecie w naszej GALERII .

Kto by pomyślał, że nadejdzie dzień, kiedy możemy zapomnieć walki Frizz i objąć naszą puszyste włosy, a nie?Mały sportowy, dużo eteryczny z wiadrami i elegancka, w tym sezonie couture Frizz jest o wysokiej wpływ pracy włosy-ale z poważnym punktu różnicy. "Z miękkiej skóry do dzianin angory wydruków zwierząt, struktura jest tak powszechne w kolekcjach wybiegów w tym sezonie, a to znajduje odzwierciedlenie w sposobie włosów jest stylizowany," wyjaśnia Luigi. "Ten zestaw obejmuje naturalną puszystość wielu z nas mają naturalnie w naszych włosów, i jest fantastyczny sposób wyrażania trochę was w sposób mody-do przodu." Kluczową sprawą jest tutaj utrzymanie kontrast tekstury między gładki wysokiej górze i połysk sekcja efekt graficzny candyfloss kitka przez zaciskanie tylko niższe długości włosów

Więcej o: