8 powodów, dla których warto stosować cynamon nie tylko w kuchni

Cynamon rozgrzewa nas swoim zapachem w chłodne wieczory. Warto stosować go jednak nie tylko jako przyprawę do kawy, ale też wprowadzić do swojej kosmetyczki. Potrafi zdziałać wiele dobrego!

1. Trądzik

Cynamon doskonale sprawdza się w walce z krostkami. Znajdziesz go zresztą w wielu kosmetykach przeznaczonych do pielęgnacji cery trądzikowej. Działa zabójczo na bakterie powodujące trądzik i dokładnie oczyszcza cerę. Ma działanie antybakteryjne, dlatego tak szybko radzi sobie z wypryskami i zapobiega powstawaniu kolejnych. Możesz wykorzystać go do zrobienia maseczki, czy peelingu domowej roboty. Uważaj jednak, by nie przesadzić z ilością - w nadmiarze może podrażniać skórę.

2. Usta

To, że cynamon ma działanie lekko drażniące skórę, może być jego zaletą. Jeśli chcesz dodać swoim ustom objętości, dodaj cynamon do balsamu do ust lub przygotuj błyszczyk lub szminkę domowej roboty. Zyskasz nie tylko efekt bardziej nabrzmiałych warg, ale też piękny, zimowy zapach.

3. Nieświeży oddech

Cynamon pozwala też szybko odświeżyć oddech. Ma bardzo silny zapach, działanie antybakteryjne i przy okazji jest po prostu pyszny. Żeby szybko odświeżyć oddech, wystarczy żuć przez chwilę laskę cynamonu - warto spróbować!

4. Włosy

Maska z cynamonem sprawdzi się także po nałożeniu na skórę głowy. Zmieszaj olej kokosowy, odrobinę miodu, oliwę z oliwek i sproszkowany cynamon, a następnie nałóż maskę u nasady włosów. Początkowo możesz przez chwilę odczuwać uczucie pieczenia, ale jeśli nie przesadzisz z ilością cynamonu, na pewno nie zrobisz sobie krzywdy.

5. Kąpiel

W tym przypadku nie wystarczy zwykły sproszkowany cynamon - rozejrzyj się w sklepie za olejkiem cynamonowym. Powstaje on w procesie destylacji kory cynamonowca i nadaje się zarówno do nadania wodzie przyjemnego aromatu, jak i do pielęgnacji skóry. Tak jak sam cynamon, działa przeciwgrzybiczo, antybakteryjnie i rozgrzewająco. Po takiej kąpieli odczujesz, że skóra będzie przyjemnie napięta i ujędrniona.

Stimulate hair growth: Just as cinnamon can plump our lips and help with those fine lines, it can also stimulate our scalp! Try giving your hair a cinnamon masque every week, mixing the cinnamon with honey and olive or coconut oil. Do not worry if your scalp tingles a bit - that shows it's working!

Więcej o: