Altuzarra znów zachwyca - kto i w jaki sposób wykonał fryzury i makijaże z pokazu?

W poprzednim sezonie propozycja Altuzarry była bardzo minimalistyczna - czerwone usta i białe cienie na powiekach oraz skroniach. Tym razem Tom Pecheux zabawił się kolorami.

Za kulisami pokazu pracował duet wyjątkowo ceniony w branży - Odile Gilbert oraz Tom Pecheux . Makijażysta chciał pokazać, że moda może i powinna być zabawą, a w uzupełniający ją makijaż nie może być wykonywany od linijki. Roztarł na powiekach modelek fluorescencyjne cienie w kolorach różu i limonki - te ostatnie, to tak naprawdę brokat o zielono-żółtym zabarwieniu.

Przy tak mocnych kolorach, skóra musi być idealnie gładka - wszelkie niedoskonałości będą od razu widoczne. Pechaux wygładził więc cerę podkładem i odrobiną transparentnego pudru (nie za dużo, bo twarz ma być naturalnie rozświetlona, a nie matowa). Podkreślił oko tuszem do rzęs i zarysował łuk brwiowy ołówkiem .

Początkowo makijaż miał być utrzymany w odcieniach beżu , do którego planowano dodać ewentualnie odrobinę koloru. Pechaux twierdzi, że efekt był śliczny, ale nudny. Joseph Altuzarra dał się namówić makijażyście i zrezygnował z tej propozycji, a gdy zauważył na stole zielony brokatMAC zaświeciły mu się oczy - wspomina Pecheux. Podkreśla, że choć ludziom brokat kojarzy się zwykle z klimatem disco , to on chciał uzyskać zupełnie inny efekt . Miało być prosto, bez wyraźnych konturów.

AltuzarraAltuzarra Altuzarra kolaż lula.pl

Makijażysta rozprowadził limonkowy brokat palcem po całej powiece , nie dbając o zachowanie idealnie równej linii - kolor może wychodzić aż poza granicę ruchomej powieki. Projektant radzi, by odtwarzając podobny makijaż w domu, użyć po prostu przezroczystego błyszczyka do przyklejenia podkładu . My polecamy także kremowe cienie lub po prostu bazę do powiek - trzeba działać szybko, by zdążyć nim kosmetyk wyschnie, ale za to powieka się po nim nie klei.

U niektórych modelek Tom Pecheux wykonał dodatkowo grube, różowe kreski na linii załamania powieki. To przeciwieństwo poprzedniego makijażu - kreska jest niemal geometryczna , a kolor bardzo intensywny . Tu także makijażysta wykazał się kreatywnością. Żeby uzyskać tak wyrazisty odcień różu, zastąpił cienie pomadką .

AltuzarraAltuzarra kolaż lula.pl kolaż lula.pl

Makijażysta podkreśla, że na kolor w makijażu mogą sobie pozwolić tylko kobiety, które potrafią i lubią bawić się modą - czyli takie, którym spodoba się także kolekcja Altuzarry. Te makijaże mają wręcz być hołdem dla kobiety, która zdaniem Pecheux miała wybitny dystans do mody i wyczucie stylu - mowa o Isabelli "Issy" Blow , której przypisuje się m.in. odkrycie talentu Alexandra McQueena .

Przy mocnym makijażu włosy musiały być nieco bardziej "uporządkowane" . Odile Gilbert stworzył proste koczki z włosów przeczesanych palcami - chodziło o zachowanie naturalnej tekstury i nie wygładzanie ich za bardzo. To fryzura, którą każda kobieta nosi w niedzielę, kiedy nie widzi się akurat ze swoim chłopakiem , określił ją stylista. U dziewczyn, które miały krótsze włosy, Gilbert dodał sztuczne, długie pasma i spryskał je suchym szaponem , by stały się bardziej podobne do matowych, naturalnych włosów.

AltuzarraAltuzarra kolaż lula.pl kolaż lula.pl

Jak widzicie stylizacja, która robi wrażenie, a na dodatek jest skopiowana prosto z nowojorskiego wybiegu, może być wykonana dosłownie w kilka minut . Porzebujesz szminki lub kolorowego brokatu, gumki i kilku wsuwek. Wypróbujecie?

Więcej o: