Liliowa pomadka i brokat na ustach - w makijażu na pokazie Rodarte było słodko jak w bajce

Inspiracją do makijaży z pokazu Rodarte były dziecięce fantazje większości dziewczynek. Która z nas nie lubiła choć przez jakiś czas brokatu, różu i wróżek?

W bajkowy klimat i stylizację "na wróżkę" , najepiej wpasowała się Chloe Norgaard , która specjalnie na ten pokaz przefarbowała swoje włosy na pastelowe odcienie fioletu i różu . Oczywiście w jej przypadku nie jest to aż tak spektakularna zmiana - modelka od lat zaskakuje coraz bardziej pomysłami na kolor włosów i przerobiła już na swojej głowie chyba wszystkie kolory tęczy .

Chloe zdradziła, że w ciągu dwóch dni poprzedzających pokaz, przefarbowała swoje włosy dwa, a może nawet trzy razy. Ich odcień musiał pasować do koloru pasemek przygotowanych przez Odile Gilberta , który zagęszczał włosy modelek przed pokazem. Modelka nie korzysta już nawet z pomocy fryzjera i farbuje swoje włosy samodzielnie , w domu.

RodarteRodarte Rodarte Rodarte

Na zdjęciach z pokazu widoczne są naturalne, mysie odrosty Chloe (a to rzadkość!), bo modelka musi zapuścić włosy. Szykuje się do realizacji nowego projektu, ale nie zdradza jeszcze żadnych szczegółów. Wiadomo jedynie, że nie chce farbować włosów na kolejny pastelowy odcień, ale wręcz przeciwnie - na czarno . Włosy mają być długie i tak ciemne, jak to tylko możliwe. Dopiero na tym tle pojawią się kolory - czekamy na efekty!

Makijażysta, James Kaliardos stanął przed trudnym zadaniem, bo musiał wydobyć "wróżkę" także z pozostałych modelek, które nie miały różowych włosów. - Chcieliśmy uchwycić uczucie nostalgii i rozczulenia , które pojawia się na wspomnienie dziecięcych marzeń o wróżkach i innych bajkowych postaciach. Tak naprawdę te romantyczne wizje mocno wpłynęły na to, jak teraz postrzegamy piękno. Brokat może nam się wydawać tandetny , a jednak większość kobiet ma do niego pewną słabość - podkreśla artysta.

RodarteRodarte Rodarte Rodarte

Żeby zrównoważyć ten słodki akcent na ustach, makijażysta zdecydował się na dodanie trochę mocniejszego makijażu oczu. Kaliardos przygotował dwie palety kolorystyczne, by makijaż pasował do różnych odcieni cery modelek. Ciemniejsza skóra , to odcienie wpadające w fiolet, a jaśniejsza - w róż.

W obu przypadkach usta zostały obrysowane konturówką NARS Velvet Lip Liner Pencil w odcieniu El Agua , który pojawi się w sprzedaży jesienią, albo kredką do oczu tej samej marki - w kolorze Mambo . Następnie uzupełnił resztą ust pomadką w odcieniu Dominique Audacious i Deborah Audacious (również pojawią się w sklepach dopiero jesienią 2014 ). Na koniec posypał wszystko sporą ilością fioletowego brokatu, który nakładał małym pędzelkiem, by produkt dobrze trzymał się na ustach.

Jak wam się podoba taki pomysł na powrót do przeszłości?

Więcej o: