Testujemy Flamboyage. Na czym polega nowa metoda farbowania włosów? Pytamy eksperta

Flamboyage to nowy sposób koloryzacji, który pozwala uzyskać na włosach efekt, jak po wakacjacjach na słońcu. Testujemy i pytamy Cezarego Kalinowskiego z Chic Spa.

Czym właściwie jest Flamboyage?

Flamboyage jest to koloryzacja polegająca na wybraniu poszczególnych pasm za pomocą taśm ze specjalnym klejem który nie powoduje żadnych uszkodzeń włosa. Cienkie pasma włosów przyklejają się do taśmy, następnie zabezpiecza się je papierowym paskiem o tej samej grubości co taśma i farbuje resztę włosów na jednolity odcień, dopasowany kolorystycznie do "pasemek". Dzięki tej metodzie uzyskujemy efekt włosów muśniętych słońcem.

Nazwa nasuwa nam skojarzenie z balejażem. Czym różni się ta metoda od znanych nam pasemek?

Balejaż robimy metodą szydełkową i od skóry, co często daje nienaturalny efekt. Flamboyage nadaje nam subtelne refleksy które wyglądają bardzo naturalnie, jakby były rozjaśnione słońcem. Włosy, które przyklejają się do taśmy, rozkładają się później nierównomiernie po całej głowie. Dokładnie tak, jak włosy rozjaśnione słońcem.

FlamboyageFlamboyage Fot. Flamboyage Fot. Flamboyage

Zobacz wideo

Flamboyage nadaje włosom efekt push up. Co to oznacza?

Dzięki rozjaśnieniu poszczególnych pasm zyskujemy optyczne uniesienie włosów dzięki czemu wydaje się ich więcej oraz tworzy nam się tzw. efekt push up.

Na jakich włosach tak metoda sprawdza się najlepiej?

Metoda ta ma szerokie zastosowanie. Mogą ją robić zarówno brunetki jak i blondynki, kobiety z dużą ilością włosów jak i te które mają włosów mało i cienkie. Flamboyage sprawdza się także na włosach farbowanych. Klientki nie muszą obawiać się powstania pomarańczowych refleksów przy rozjaśnianiu. Pojawiają się one na początku, ale niwelujemy je specjalnym tonerem.

FlamboyageFlamboyage Fot. kolaż lula.pl Fot. kolaż lula.pl

Czy z metody mogą korzystać także osoby, które nigdy nie farbowały włosów?

Jak najbardziej. Metoda jest bardzo delikatna, nie niszczy tak włosów jak np. zwykły baleyage.

Czy włosy, które były już farbowane na różne odcienie, miały robione kolorowe pasemka, itp. Wciąż nadają się do tej metody? Czy istnieje potrzeba robienia dekoloryzacji przed tym zabiegiem lub przynajmniej tworzenia jednolitej bazy pod refleksy?

Zależy, co klientka chce uzyskać na głowie. Jeśli zależy jej na bardziej jednolitym kolorze, na część włosów robimy Flamboyage, a pozostałe farbujemy jednolitą farbą w wybranym kolorze. Możemy zrobić też sam Flamboyage co podkreśli nam efekt kolorowych pasm.

FlamboyageFlamboyage Fot. Flamboyage Fot. Flamboyage

Co z farbowankami które znamy z poprzednich sezonów - balejażem czy farbowaniem ombre? Czy wciąż są modne?

Z mojego doświadczenia wynika, że niewiele osób w tej chwili decyduje się na ombre czy balejaż. Klientki wracają do bardziej naturalnych efektów na głowie, a to właśnie daje nam Flamboyage. Dodatkowym plusem jest to, że technika Flamboyage dostosowana jest do każdej pory roku, gdyż latem można dzięki niej wyczarować na włosach słoneczny refleks, a zimą stworzyć ciemniejsze pasma pogłębiające kolor bazowy.

Jak długo trwa farbowanie metodą Flambyage i z jakim kosztem należy się liczyć?

Farbowanie trwa ok. dwóch godzin - tyle czasu potrzebujemy aby nadać włosom efekt muśnięcia słońcem.  Jeśli chodzi o koszt, to w zależności od wybranej opcji (sam Flamboyage czy razem z farbowaniem całych włosów) cena waha się od 220 do 400 zł.

FlamboyageFlamboyage Fot. kolaż lula.pl Fot. kolaż lula.pl

Odpowiedzi na pytania udzielił Cezary Kalinowski z Chic Body & Hair SPA

To może cię także zainteresować: Koloryzacja włosów w różnych zakresach Pastelowe włosy to hit tych wakacji. Która metoda farbowania jest najlepsza? [ZDJĘCIA] W farbowaniu było już wszystko? Ten trend jest tak popularny, że może zastąpić różowe włosy [ZDJĘCIA] Farba do włosów - wywabianie i zmywanie

Więcej o: