Wypowiedz wojnę cellulitowi! Twoja broń? Endermologia. Dermatolog wyjaśnia

Dobra informacja - możesz mieć atrakcyjne ciało w każdym rozmiarze. Zła - w każdym rozmiarze grozi ci cellulit. Jeśli chcesz bezstresowo prezentować swoje wdzięki tego lata, rusz na endermologię. Skórka pomarańczowa bardzo nie lubi masowania, a endermologia, czyli masaż mechaniczny, szczególnie mocno daje jej popalić.

Siłą endermologii jest regularność. Zabiegi wykonywane najpierw dwa razy w tygodniu , a potem 1-2 w miesiącu potrafią skutecznie zmniejszyć widoczność cellulitu. - To prawda, że w tej chwili prawie 100% kobiet cierpi z powodu skórki pomarańczowej - mówi dr Agnieszka Bliżanowska z Centrum Dermatologii i Medycyny Estetycznej WellDerm .

Zaburzenia w budowie i funkcjonowaniu tkanki tłuszczowej oraz podskórnej dotykają coraz młodsze kobiety, nawet nastolatki . Badania naukowe pokazują, że na cellulit wpływa wiele czynników związanych z trybem życia. - Z jednej strony jest więc to schorzenie behawioralne, wynikające z tego że źle się odżywiamy, za dużo stresujemy, prowadzimy siedzący tryb życia - wylicza dr Bliżanowska, ale dodaje do tego także uwarunkowania hormonalne i genetyczne .

Więcej o: