Wypowiedz wojnę cellulitowi! Twoja broń? Endermologia. Dermatolog wyjaśnia

Dobra informacja - możesz mieć atrakcyjne ciało w każdym rozmiarze. Zła - w każdym rozmiarze grozi ci cellulit. Jeśli chcesz bezstresowo prezentować swoje wdzięki tego lata, rusz na endermologię. Skórka pomarańczowa bardzo nie lubi masowania, a endermologia, czyli masaż mechaniczny, szczególnie mocno daje jej popalić.

Siłą endermologii jest regularność. Zabiegi wykonywane najpierw dwa razy w tygodniu , a potem 1-2 w miesiącu potrafią skutecznie zmniejszyć widoczność cellulitu. - To prawda, że w tej chwili prawie 100% kobiet cierpi z powodu skórki pomarańczowej - mówi dr Agnieszka Bliżanowska z Centrum Dermatologii i Medycyny Estetycznej WellDerm .

Zaburzenia w budowie i funkcjonowaniu tkanki tłuszczowej oraz podskórnej dotykają coraz młodsze kobiety, nawet nastolatki . Badania naukowe pokazują, że na cellulit wpływa wiele czynników związanych z trybem życia. - Z jednej strony jest więc to schorzenie behawioralne, wynikające z tego że źle się odżywiamy, za dużo stresujemy, prowadzimy siedzący tryb życia - wylicza dr Bliżanowska, ale dodaje do tego także uwarunkowania hormonalne i genetyczne .

- Badania włoskiego profesora Pasquale'a Motolese pokazały na przykład, że sprawcą problemów z cellulitem jest też hemosyderyna , czyli kompleks białkowy magazynujący żelazo w komórkach - mówi ekspert WellDerm. - Hemosyderyna i kumulowane przez nią jony żelaza działają na tkanki jak toksyna, być może właśnie one są główną przyczyną deformacji tkanek - dermatolog relacjonuje wyniki badań. Dlaczego właśnie kobiety są podatne na tę przypadłość, jaki jest związek żeńskich hormonów z pomarańczową skórką?

Pytania, dotyczące nas wszystkich, wciąż spędzają sen z powiek naukowcom. Praktycy zabierają się zaś do działania. Największą skuteczność obserwują przy stosowaniu zabiegów, które mechanicznie pobudzają skórę. Stosują serie endermologii , które nawet w 1-2 miesiące potrafią skutecznie zmniejszyć skórkę pomarańczową.

Jak? Wróćmy na chwilę do tego, jak wygląda cellulit. Tworzą go nienaturalnie rozrośnięte i nierówno rozmieszczone na ciele komórki tłuszczowe, otoczone tkanką włóknistą. Takie "zraziki tłuszczowe" uciskają naczynia krwionośne i limfatyczne, dochodzi do obrzęków i niedotlenienia. Powstają nierówności, widoczne najpierw tylko po zebraniu skóry w fałd, a potem nawet bez ucisku.

Rozwój cellulitu można zatrzymać poprzez masaż , który mechanicznie zmusza komórki tłuszczowe do opróżniania nadmiaru tłuszczu, poprawia mikrokrążenie i dotlenia skórę . - Po wypróbowaniu wielu technik doszliśmy do wniosku, że widoczne zmniejszenie cellulitu osiągamy po serii zabiegów endermologii na ciało - mówi dr Bliżanowska. Skuteczność metody potwierdzają pacjentki, które regularnie zakładają endermowear (białe ubranko do endermologii na ciało) i traktują ten profilaktykę antycellulitową jak element stylu życia.

Najnowsze urządzenie do endermologii Cellu M6? Endermolab niweluje cellulit na kilku poziomach. - Po pierwsze, opróżnia wypełnione tłuszczem adipocyty. To właśnie opisane komórki tłuszczowe, które zbijają się w skupiska. Po drugie, niweluje obrzęki. Po trzecie, uelastycznia tkankę, otaczającą cellulit. Z zabiegu na zabieg skóra jest coraz gładsza - opisuje dr Bliżanowska.

Dermatolog estetyczna zaleca korzystanie z endermologii na dwa sposoby:

1. Pacjentki, które nie mają zaawansowanego cellulitu i chcą utrzymać ten stan, powinny profilaktycznie, czyli regularnie (raz w miesiącu) wykonywać endermologię na ciało, tzw. Lipomassage . Endermologia to ich polisa na atrakcyjne, jędrne ciało. Dla tej grupy pacjentów regularna endermologia jest zabiegiem samodzielnym i wystarczającym.

2. Pacjentki, które już mają problem w obrębie ciała (przede wszystkim z cellulitem, ale także z miejscowym odkładaniem się tkanki tłuszczowej czy obrzękami), powinny zacząć od intensywnej terapii. Czyli na początek zgłaszają się na Lipomassage nawet 2 razy w tygodniu (10-12 zabiegów), a potem stosują endermologię przypominająco , 1-2 razy w miesiącu. Jeśli zależy im na szybkim efekcie, włączają "mocniejsze" zabiegi medycyny estetycznej, np. mezoterapie lipolityczne , przyspieszające metabolizowanie tłuszczu.

Dr Agnieszka BliżanowskaDr Agnieszka Bliżanowska Dr Agnieszka Bliżanowska Dr Agnieszka Bliżanowska

Więcej o: