Czy makijaż permanentny może zastąpić klasyczny make up? Kto nie powinien się na niego decydować? Lingerystka wyjaśnia

Nic się nie rozmazuje, nic nie trzeba poprawiać? To możliwe za sprawą makijażu permanentnego. Dzięki niemu twoim jedynym zmartwieniem będzie zadbanie o właściwy krem na dzień i na noc. Makijaż permanentny to coś dla ciebie?

Makijaż permanentny to rodzaj tatuażu , podkreślenie urody poprzez wprowadzenie barwników pochodzenia naturalnego w skórę. Za jego pomocą można zagęścić rzęsy , nadać oczom wyrazistego spojrzenia , poprawić kształt i symetrię łuku brwiowego , a także delikatnie uwydatnić usta , wyrównać ich kontur i nadać im intensywniejszy kolor .

Makijaż trwały to także doskonały sposób na korektę urody. - Pozwala w bezpieczny i skuteczny sposób uzupełnić ubytki barwnika w skórze np. korekta blizn, podkreślenie koloru brodawek sutkowych, a także umożliwia tuszowanie niewielkich ubytków owłosienia (np. w miejscu blizny) - mówi Maria Semla , kosmetyczka i lingerystka w Centrum Dermatologii i Medycyny Estetycznej WellDerm.

Taki makijaż utrzymuje się od roku do 5 lat . - Nie znika, ale blednie, lub zanika częściowo, wtedy należy powtórzyć zabieg, który, warto podkreślić, jest z reguły na całe życie - tłumaczy specjalistka.

Jeśli wolisz zrezygnować ze zjedzenia ulubionej sałatki niż skoczyć nieumalowana do sklepu na dole po brakujące produkty - makijaż permanentny jest dla ciebie . Jeśli największym stresem na siłowni czy basenie jest fakt, że twój makijaż płynie, ale nie lubisz pokazać się bez niego - makijaż permanentny jest dla ciebie . Jeśli bez nałożenia choćby tuszu do rzęs czy błyszczyka czujesz się "naga" - makijaż permanentny jest dla ciebie .

Sprawdza się idealnie w sytuacjach, gdy chcemy bez makijażu także wyglądać atrakcyjnie. Warto jednak pamiętać, że nie zastąpi on pełnego makijażu , który składa się z podkładu, różu, cieni. - Co więcej, wykonanie makijażu permanentnego tak, by był elementem tradycyjnego to błąd w sztuce. Dlaczego? A czy któraś z nas wychodząc z domu bez podkładu, mocno maluje sobie usta, lub podkreśla oczy grubym eyelinerem? Nie, bo wyglądałybyśmy dziwnie - tłumaczy specjalistka.

Zobacz wideo

- Makijaż w zasadzie jest dla każdej kobiety, która chce podkreślić swoją naturalną urodę, pod warunkiem, że jej skóra jest zdrowa i nie ma żadnych przeciwwskazań do zabiegu takich jak choroby skóry, nieuregulowana cukrzyca, tendencja do przebarwień, ciąża i karmienie piersią, przyjmowanie leków, łysienie plackowate i łuszczyca - wymienia lingerystka.

Makijaż permanentny można wykonać o każdej porze roku, także wiosną i latem . - Dla naszego bezpieczeństwa zawsze na około miesiąc przed urlopem - dodaje Maria Semla z WellDerm i tłumaczy, że wynika to z ograniczeń po zabiegu - nie wolno wówczas korzystać z kąpieli morskich, basenu sauny i solarium, nie powinno się opalać , a w przypadku makijażu permanentnego ust niewskazane jest też latanie samolotem (zagrożenie opryszczką). Przed i po takim zabiegu należy przyjmować lek przeciw opryszczce . - Wskazane jest to nawet dla tych pacjentek, które nigdy opryszczki nie miały - mówi specjalistka.

Efekt końcowy zabiegu zależy przede wszystkim od wprawnej ręki i doświadczenia osoby, która go wykonuje. Dlatego zanim wybierzemy specjalistę warto zasięgnąć języka u koleżanek , które mają zrobiony makijaż trwały, sprawdzić opinie w internecie.

Jak rozpoznać dobrą lingerystkę , gdy jesteśmy już w gabinecie? - Taka specjalistka przed zabiegiem przeprowadzi wyczerpujący wywiad na temat naszego zdrowia , współpracując z lekarzem poinformuje o zagrożeniach związanych z możliwością wystąpienia opryszczki i, co niezwykle istotne z punktu widzenia estetyki, wykona makijaż próbny , "symulację" makijażu trwałego, by pokazać pacjentce jak będzie wyglądała po zabiegu - zaznacza Maria Semla.

Przeczytaj także:

Brow Resurrection cudowną alternatywą dla makijażu permanentnego?

Makijaż permanentny ust

Makijaż permanentny

Więcej o: