Oczy jak u porcelanowej lalki i koki w kształcie serca. Zaglądamy za kulisy nowojorskiego pokazu Altuzarry

Altuzarra co sezon zaskakuje nas swoimi propozycjami w makijażu i fryzurach. Tym razem, wśród propozycji na wiosnę 2015, znalazł się wyjątkowo romantyczny look z długimi rzęsami, różowymi ustami i bardzo pomysłowym kokiem. Zobaczcie z bliska!

Joseph Altuzarra pozostał przy swoim minimalistycznym stylu, ale w makijażu i fryzurze sporo się działo. Zdecydowanie nie jest to zestaw, który możemy odtworzyć w pracy, szkole, czy nawet na spotkaniu z przyjaciółmi, ale chętnie zobaczymy go na przykład na czerwonym dywanie .

Za stworzenie romantycznego wizażu odpowiedzialny był Tom Pecheux . Projektantowi zależało na uzyskaniu efektu porcelanowej lalki, ale też czegoś więcej. Ma to być lalka, która wygląda bardzo poprawnie i pięknie, ale wewnątrz jest zepsuta, ma niegrzeczne myśli. To nasz ulubiony rodzaj lalki - usłyszał Pecheux. Makijażysta postawił na podkreślenie oczu. Chciał by wyglądały na duże, szeroko otwarte i romantyczne.

AltuzarraAltuzarra kolaż lula.pl kolaż lula.pl

Na powieki nałożył sypki cień w delikatnym odcieniu różu , a w linii wodnej narysował kreskę białą, miękką kredką . Makijaż brwi ograniczył się do narysowania wzdłuż łuku kreski w naturalnym kolorze i roztarciu jej palcem . W ten sposób makijażysta uzyskał efekt spojrzenia lalki Barbie . Dla podkreślenia tego słodkiego looku, Pecheux dodał róż także na policzki . Kosmetyk został rozprowadzony szerokim pędzlem, by pokryć nie tylko same policzki, ale też kości policzkowe. Wizażysta zadbał także o usta. Konturówką obrysował wargi modelek i wypełnił je mocno kryjącą, gęstą szminką w intensywnym odcieniu landrynkowego różu.

Wcześniej Pecheux pociął na kawałki paski sztucznych rzęs i wybrał najdłuższe części do przyklejenia na samym środku powieki . Jak twierdzi makijażysta, sztuczne rzęsy (szczególnie nałożone w taki sposób) tworzą wrażenie cukierkowego, kreskówkowego makijażu . Z drugiej strony kojarzą się jednak ze stylem glamour i czerwonym dywanem . Taka mieszanka idealnie odpowiada oczekiwaniom Josepha Altuzarry.

AltuzarraAltuzarra kolaż lula.pl kolaż lula.pl

Przy tak intensywnym makijażu, fryzura nie mogła być jedynie tłem - musiała być równie pomysłowa. Odile Gilbert z Kerastase zainspirowała się rolą Catherine Deneuve w filmie "Piękność dnia" z 1967 roku. Jej pomysł polegał na stworzeniu klasycznego luźnego koka, który upięty został w kształt przypominający serce .

Fryzjerka zaczęła od zebrania włosów modelki w ciasny kucyk związany dość nisko nad karkiem . Wcześniej przygotowała kosmyki "wczesując" w nie piankę Kerastase Mousse Bouffante oraz kosmetyk termoochronny Keratine Thermique . Następniee ukryła gumkę przykrywając ją cienkim pasmem włosów i zabezpieczyła konstrukcję wsuwkami.

AltuzarraAltuzarra kolaż lula.pl kolaż lula.pl

Kiedy włosy były już stabilnie zebrane, Odile Gilbert pozieliła włosy na dwie części (w razie potrzeby uzupełniając włosy sztucznymi pasmami w takim samym kolorze) i zrolowała je w kształt koka , tak by końcówki ukryły się pod włosami i stworzyły koszyczek przypominający serce . Na koniec jeszcze raz wpięła we włosy wsuwki i utrwaliła fryzurę lakierem Kerastase Laque Noire .

Jak wam się podoba efekt, który uzyskał zespół pracujący dla Josepha Altuzarry?

Więcej o: