Odmładzanie przez nakłuwanie - dlaczego najlepszym sposobem na zmarszczki jest igła?

Nigdy nie zdecydowałaś się na botoks czy wypełniacze, ale chcesz wyglądać lepiej? Pogromca zmarszczek - Dermapen pobudzi twoją skórę do auto-odmładzania. Wystarczy seria mikronakłuć, by organizm sam zmniejszył zmarszczki, zwęził pory, zniwelował blizny i przebarwienia. To nie cud, tylko efekt działania jedenastu maleńkich igieł.

Małoinwazyjne zabiegi z użyciem Dermapena są uważane za jedną z najlepszych innowacji w odmładzaniu skóry. Elektryczne urządzenie w kształcie pióra jest wyposażone w 11 wibrujących igieł , które przebijają naskórek i zmuszają skórę do naprawy mikrouszkodzeń.

Sprawdź: Kosmetyki do pielęgnacji twarzy

W trakcie odnowy produkowane są nowe (młode) włókna kolagenowe i elastynowe . - Organizm sam wytwarza nową tkankę, która wypełnia zmarszczki i zastępuje blizny . Cera staje się jaśniejsza , bardziej napięta, po prostu młodsza - mówi dr Agnieszka Bliżanowska z Centrum Dermatologii i Medycyny Estetycznej WellDerm .

Urodowa pobudka nie wymaga praktycznie rekonwalescencji (zaczerwienienie można ukryć pod makijażem) i jest mniej inwazyjna niż mikronakłuwanie za pomocą dermorolek stosowanych od kilku lat w medycynie estetycznej. Mimo że urządzenie potrafi penetrować skórę wyjątkowo głęboko , wykonuje mikronakłucia w pionie . Dzięki temu uszkodzenia powierzchniowe są niewielkie, a proces gojenia szybszy niż w przypadku rollerów.

Rewolucją Dermapena jest jednak przede wszystkim to, że przy okazji pobudzania skóry do autoodnowy ułatwia wtłaczanie w jej głąb dobroczynnych składników aktywnych . - Można powiedzieć, że urządzenie łączy regenerację z mezoterapią - wyjaśnia dermatolog.

DermapenDermapen Mat. Prasowe Mat. Prasowe

Przed wykonaniem serii nakłuć lekarz pokrywa twarz koktajlem dedykowanych twojej skórze substancji (np. witamina C, kwas hialuronowy, osocze bogatopłytkowe, krzemionka), a następnie w trakcie "dziurkowania" skóry preparaty są transportowane w głąb skóry. Dzięki temu wchłanianie składników aktywnych wzrasta od 100 do 1000 razy, co ma znaczenie dla jakości tworzonej nowej tkanki (kolagenu i elastyny).

Zabieg z użyciem Dermapena trwa około pół godziny. W celu odmłodzenia wykonuje się nakłucia w sześciu obszarach: czoło, nos, policzki wraz ze strefą pod oczami, górna warga, dekolt i szyja . Przy walce z bliznami i rozstępami może być stosowane niemal na całym ciele.

Technika ta jest alternatywą dla pacjentów, którzy z różnych powodów nie mogą zdecydować się na terapię odmładzającą z użyciem lasera frakcyjnego . Jest tańsza (ok. 700 zł), mniej bolesna , nie wymaga rekonwalescencji oraz może być stosowana przez pacjentów o ciemnej karnacji . Jej efekty są w wielu przypadkach porównywalne do laserów frakcyjnych.

Zobacz: Kremy do twarzy

Więcej o: