Twoje postanowienie: stracić kilka centymetrów w pasie i ujędrnić tę partię ciała. Sposób realizacji: kompleksowa strategia, odrobina wytrwałości i konsekwencji. Dzięki temu w 100 dni przejdziesz totalną metamorfozę. Czas start!
Tajna broń: dieta!
To punkt pierwszy i najważniejszy twojej kompleksowej strategii na przemianę: jedz zdrowo! Niby każda z nas wie, że powinna, ale co to znaczy zdrowo? Jaka dieta sprawi, że ubędzie trochę tłuszczyku w pasie?
- Podstawa to przejście na produkty pełnoziarniste - mówi Dorota Dębogórska, dietetyk z Centrum Dermatologii i Medycyny Estetycznej WellDerm. - Do diety należy włączyć: ciemny ryż, kaszę jęczmienną i gryczaną, płatki owsiane, czyli pełne ziarna, które organizm sam musi strawić, spalając przy tym kalorie - wyjaśnia dietetyczka. Jeśli zależy ci na szybkich efektach, powinnaś zupełnie zrezygnować z pieczywa i dań, które zawierają mąkę, nawet pełnoziarnistą.
Jeśli jesz mięso, to wybieraj tylko chude, najlepiej drób - gotowany lub z grilla, a także chude ryby (np. sola, morszczuk, dorsz, sandacz, tuńczyk). Do każdego posiłku dodawaj sporą porcję warzyw, najlepiej surowych. Co z owocami? - Zawierają wprawdzie dużo witamin i mikroelementów, ale mają zwykle dużą zawartość węglowodanów, dlatego jemy je tylko wtedy, gdy chce nam się coś słodkiego. I co ważne, wybierajmy owoce świeże i soczyste: jabłka, grejpfruty, truskawki, jagody. Zrezygnujmy z bananów, które są słodkie i skrobiowe - zaleca dietetyczka.
Odchudzaniu sprzyja także nabiał - pod warunkiem, że są to produkty naturalne: jogurty, kefiry, twarogi. - Nie muszą być odtłuszczone, ważne, by nie były dosładzane, czy solone - instruuje ekspertka WellDerm. I przykazanie najważniejsze: zrezygnuj ze słodyczy i gazowanych, słodkich napojów. Pić powinnaś dużo, ale przede wszystkim wody oraz zielonej i czerwonej herbaty.
Zaktywizuj się
Ruch - bez tego elementu strategii nie licz na dobre i trwałe efekty. Żeby pobudzić organizm do zrzucania zbędnych centymetrów, należy uprawiać sport trzy razy w tygodniu. Wybierz to, co lubisz robić najbardziej: basen, bieganie, aerobik, joga.
Nie wybieraj sportu, który nie sprawia Ci przyjemności, tylko dlatego że podobno jest skuteczny - będziesz podchodzić do ćwiczeń jak do obowiązku i szybko się zniechęcisz. Pamiętaj, że w momencie, gdy masz nadmiar tkanki tłuszczowej na brzuchu, na nic zda się katowanie brzuszkami.
Powinnaś uprawiać ćwiczenia, które angażują całe ciało i spalają tłuszcz - ćwicz minimum godzinę. Po kilku treningach sama zobaczysz, jak poziom twojej energii wzrasta i po prostu chce ci się żyć, a ciało staję się jędrniejsze!
Nie walcz z wiatrakami
Zdarza się, że pomimo wysiłków brzuch nadal nie jest idealny. Zapasy tłuszczu w postaci wałeczków wciąż są widoczne, a skóra - wiotka i gąbczasta. Gdy tak się dzieje, jesteś bliska złożenia broni i powrotu do starych przyzwyczajeń, bo przecież i tak nic nie działa. Nie poddawaj się! - W walce z takimi problemami także mamy sprzymierzeńca, jest nim medycyna estetyczna, która zna sposoby na miejscowe modelowanie sylwetki - uspokaja dr Agnieszka Bliżanowska, dermatolog estetyczna z WellDerm.
Do przebojów należy nieinwazyjna kawitacja ultradźwiękowa CaviLipo, uważana za alternatywę dla liposukcji. Do jej stosowania przyznaje się wiele gwiazd show-biznesu. Jak działa? Fala ultradźwiękowa, atakująca komórki tłuszczowe pod wieloma kątami, rozbija je, a uwolniony tłuszcz zostaje wydalony z organizmu w naturalnym procesie metabolizmu. Po serii 4-6 zabiegów możesz się spodziewać średnio ok. 3-6 cm redukcji w obwodzie, ale efekt zależeć będzie także od indywidualnych predyspozycji oraz trybu życia w trakcie terapii.
Jeśli masz problem z pozostałościami tłuszczu i utratą jędrności skóry, wybierz Exilis - to metoda łącząca ultradźwięki z radiofrekwencją. Urządzenie podgrzewa ciało do temperatury ponad 40 stopni Celsjusza i w tej temperaturze atakowane są komórki tłuszczowe, co powoduje ich rozbicie. Zmagazynowany w nich tłuszcz zostaje uwolniony z komórek i zużytkowany przez organizm. Dodatkowo wysoka temperatura pobudza długofalowy proces produkcji kolagenu. Skóra staje się jędrniejsza i bardziej sprężysta. Zabieg trwa około 40 minut, a efekty są od razu zauważalne.
Nie straszne ci zabiegi z wykorzystaniem igły?
Sprawdź skuteczność mezoterapii lipolitycznej lub lipolizy iniekcyjnej. Obydwie metody skutecznie modelują wybrane obszary ciała, a ich składnikiem aktywnym jest lecytyna, otrzymywana z soi. Przy czym preparat do mezoterapii zawiera jeszcze m.in. peptydy biomimetyczne, wspomagające spalanie tłuszczu oraz odpowiadające za napięcie skóry. Mezoterapii towarzyszy mniejszy obrzęk, a skutecznością niewiele ustępuje lipolizie, która bazuje przede wszystkim na wyciągu z soi. Wybór metody zależy od ilości tłuszczu, z których chcemy się rozprawić, oraz od tego, na jaki efekt pozabiegowy jesteśmy przygotowane.
Walczysz z rozstępami? - Gdy skóra jest wiotka i utraciła właściwą strukturę (rozstępy), dla jej przebudowy wykonuje się zabieg z użyciem lasera frakcyjnego PALOMAR LUX 1540 - poleca dr Bliżanowska. Kontrolowane mikrouszkodzenia powodują, że skóra wytwarza nową tkankę: powstają nowe połączenia kolagenowe i elastynowe. Skóra staje się bardziej jędrna i zwarta, a rozstępy fakturą i kolorem zaczynają przypominać otaczającą je skórę.
Zobacz, co może się przydać podczas ćwiczenia w domu: zobacz inne stepy w