Laserowa liposukcja - alternatywa dla kremów, masaży i bolesnych zabiegów. Na czym polega?

Zabieg usuwania nadmiaru tłuszczu i powrót do domu tego samego dnia. Dziś można poddać się minimalnie inwazyjnej liposukcji. Wykorzystywany jest do niej nowoczesny laser, który rozgrzewa i rozpuszcza zbędne kilogramy zalegające np. na pośladkach, brzuchu i udach.

Pozbądź się nadmiaru tłuszczu

Zamiast zabiegu chirurgicznego, małoinwazyjny zabieg z użyciem lasera - tak dziś przeprowadza się liposukcję. Pozwala on na redukcję tkanki tłuszczowej m.in. na udach, brzuchu, pośladkach, ramionach, klatce piersiowej i podbródku.

Do usuwania zbędnego tłuszczu wykorzystywany jest nowoczesny i bezpieczny dla pacjentów laser Polormar SlimLipo 3D. To dziś jeden z najbardziej zaawansowanych laserów stosowanych w zabiegach redukcji tkanki tłuszczowej. Pozwala on na usunięcie nadmiaru tłuszczu przy jednoczesnym termoliftingu, czyli redukcji efektu "obwisłej skóry", jaki często pojawia się po liposukcji.

- Liposukcja laserowa to alternatywa dla tradycyjnej liposukcji chirurgicznej. Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym trwa 30-60 minut, po którym pacjent jeszcze tego samego dnia wraca do domu - wyjaśnia dr Jakub Mazur - specjalista Centrum Liposukcji LIPOLINE w Katowicach.

Rozpuszczają tłuszcz, ujędrniają skórę

Sam zabieg polega na wprowadzeniu pod skórę końcówki lasera i rozpuszczeniu tłuszczu pod wpływem emitowanego ciepła. Płynny tłuszcz następnie jest odsysany specjalnym, wibrującym ssakiem.

Dzięki energii cieplnej jaką generuje laser skóra jest bardziej jędrna, sprężysta i poprzez odbudowę włókien kolagenowych szybciej się obkurcza. Skóra po zabiegu naturalnie się regeneruje i napina, a kontury sylwetki stają bardziej wyraźne - przekonuje specjalista.

Co ważne laser nie narusza okolicznej tkanki, dzięki czemu nie dochodzi do uszkodzeń mechanicznych, równocześnie zapewnia hemostazę, nie ma zatem ryzyka wystąpienia krwawienia i dużych krwiaków. Po zakończonym zabiegu liposukcji ud, ramion i brzucha nakłada się specjalne ubranie uciskowe. Należy je nosić przez ok. 4 tygodnie.

Dla kogo zabieg?

Zabieg zalecany jest dziś przede wszystkim osobom mającym problemem z kształtem i proporcjami sylwetki, a także osobom z nadwagą miejscową zlokalizowaną np. na udach, biodrach, brzuchu czy pośladkach. Zabieg może być wykonywany zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. - Zabieg ten natychmiast redukuje tkankę tłuszczową.

Oznacza to, że po jego wykonaniu zlikwidujemy np. wystający brzuszek, obwisłe z powodu nadmiaru tłuszczu pośladki, a także charakterystyczny drugi i trzeci podbródek, pozbędziemy się też cellulitu. Tego typu zabieg modeluje sylwetkę, napina i wygładza skórę, likwiduje odkształcenia w sylwetce będące efektem otyłości miejscowej - mówi dr Mazur.

Jakie są główne zalety zabiegu? Przede wszystkim małoinwazyjność i krótki czas rekonwalescencji. Zabieg należy do niezwykle bezpiecznych, jest również bezbolesny - wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym. Jest to zdecydowanie krótszy zabieg od chirurgicznego usuwania nadmiaru tłuszczu.

Więcej o: