Znacie już wampirzy lifting? Przekonajcie się, dlaczego gwiazdy tak bardzo kochają tę krwawą metodę

Większość kobiet marzy o tym, aby jak najdłużej utrzymać swój młodzieńczy wygląd. Jednak wiele z nich wolałoby uniknąć zabiegu z użyciem skalpela. Terapia osoczem bogatopłytkowym, która wykorzystuje pozyskiwane z krwi osocze, to alternatywa dla kobiet chcących utrzymać młody wygląd poprzez naturalne metody. Wampirzy lifting pokochały gwiazdy z całego świata, m. in. Kim Kardashian, Joanna Krupa czy modelka Bar Rafaeli.

Skóra z wiekiem traci blask, elastyczność i sprężystość. Jest to naturalny proces, tak samo jak pojawiające się zmarszczki. Odpowiednio dobrana dieta i ćwiczenia mogą opóźnić proces starzenia, jednak nie mogą go zatrzymać.

W dzisiejszych czasach nie oznacza to konieczności przeprowadzenia operacji plastycznej, ponieważ oferta zabiegów jest bardziej różnorodna. Rewolucja w medycynie rozpoczęła się od wprowadzenia na rynek botoxu i kwasu hialuronowego. Obecnie hitem stał się zabieg polegający na wygładzaniu zmarszczek przy użyciu krwi pacjenta.

Dzięki wykorzystaniu odseparowanego z niej osocza, praktycznie nie istnieje ryzyko odrzucenia przez układ immunologiczny. - mówi dr Tomasz Hendzel, z warszawskiej kliniki rClinic.

Zobacz wideo

Wampirza wieczna młodość

Terapia osoczem bogatopłytkowym zyskała miano "wampirzego liftingu". Choć nazwa brzmi groźnie, sam zabieg jest niechirurgiczny, a przez to zdecydowanie bezpieczniejszy niż nacinanie skóry skalpelem. Działanie osocza bogatopłytkowego PRP (Platelet-Rich Plasma) jest znane i z powodzeniem wykorzystywane w wielu dziedzinach medycyny od ponad 30 lat.

Wśród nich najbardziej w chirurgii - w leczeniu ciężkich ran, oparzeń skóry i tkanek miękkich oraz w ortopedii - w leczeniu skomplikowanych złamań, urazów kości, stawów i ścięgien. Przez większość czasu stosowano je jednak jedynie dla pacjentów hospitalizowanych, ze względu na trudności w pozyskaniu osocza bogatopłytkowego. - dodaje dr Tomasz Hendzel, rClinic.

Dopiero opracowanie metody GPS (Gravitational Platelet Separation System), czyli grawitacyjnego systemu separacji osocza sprawiło, że stosowanie osocza PRP i terapii czynnikami wzrostu stało się łatwiej dostępne. Najczęściej wykonywane są zabiegi na twarzy, szyi i dekolcie dla odmłodzenia i spłycenia zmarszczek oraz skóry ramion i brzucha w celu ujędrnienia tych partii ciała. Terapia ma również zastosowanie przy mezoterapii skóry głowy w leczeniu łysienia.

Kim KardashianKim Kardashian Kim Kardashian Kim Kardashian

Naturalny efekt bez bólu

Cała procedura polega na pobraniu krwi i jej ponownym wykorzystaniu. Terapia jest więc naturalna i nieinwazyjna, a rezultaty są widoczne już po pierwszym zabiegu. Dlatego trudno się dziwić, że stała się tak popularna nie tylko wśród gwiazd. Wizyta w gabinecie rozpoczyna się od pobrania niewielkiej ilości krwi pacjenta. Następnie, za pomocą grawitacyjnego systemu separacji, oddziela się najważniejszy dla zabiegu składnik - bogatopłytkowe osocze.

To skoncentrowane płytki krwi, które zawierają czynniki wzrostu. Ich działanie pobudza komórki i przyspiesza ich regenerację. Ostatnim krokiem pozostaje wprowadzenie odseparowanego osocza w skórę. Można je wprowadzić na dwa sposoby - poprzez ostrzykiwanie lub za pomocą mezoterapii. Zabieg odbywa się po uprzednim nałożeniu kremu znieczulającego. Pacjentkom, które źle znoszą ból, bardziej polecany jest drugi sposób wprowadzania osocza - poprzez mezoterapię.

Użycie tej techniki jest praktycznie bezbolesne. - twierdzi dr Tomasz Hendzel, rClinic. Do zabiegu nie trzeba się specjalnie przygotowywać, jedynie należy pamiętać, żeby na 30 minut przed wypić dwie szklanki wody w celu zwiększenia objętości łożyska naczyniowego - dzięki temu lekarz uzyska lepszy dostęp do naczyń.

Wampirzy liftingWampirzy lifting Wampirzy lifting Wampirzy lifting

Naturalna regeneracja

Główną zaletą zabiegu jest fakt, że do jego przeprowadzenia wykorzystuje się jedynie substancję pozyskiwaną z krwi pacjenta. Nie ma ingerencji obcych lub sztucznych preparatów, wykorzystuje się tylko naturalne właściwości regeneracyjne osocza. Zawarte w osoczu płytki krwi są swoistym magazynem regulatorów i cząsteczek czynników wzrostu odpowiedzialnych za regenerację i odbudowę.

Inicjują one i podtrzymują procesy regeneracji oraz odbudowy tkanek, jako naturalne działanie organizmu. Powodem zastosowania osocza bogatopłytkowego w medycynie estetycznej jest właśnie dostarczenie dodatkowych czynników wzrostu do miejsc, które chcemy poddać regeneracji, a co za tym idzie również odmłodzeniu. - dodaje dr Tomasz, rClinic.

Dzięki temu nie ma obawy przed efektem "sztucznej maski". Zabieg pobudza skórę do autonaprawy, stymuluje fibroblasty do produkcji kolagenu i wpływa na tworzenie nowych naczyń krwionośnych. Zregenerowane komórki sprawiają, że skóra jest bardziej elastyczna, a zmarszczki wygładzone i mniej widoczne.

Rezultat jest długotrwały i utrzymuje się przez około pół roku. Zabieg można wykonywać przez cały rok, jednak przez 7 dni po nim należy unikać opalania miejsc iniekcji.

Więcej o: