Myślisz, że widziałaś już wszystko? W takim razie moda na farbowanie włosów pod pachami pewnie cię nie zaskoczy

Lawendowe włosy Kelly Osbourne mogą nam się podobać lub nie. Podobnie jak niebieska czupryna Nicole Richie i platyna Leny Dunham. Możemy również przejść obok tych zmian obojętnie - w końcu to tylko farbowane włosy. No, chyba że chodzi o włosy pod pachami.

Tak, włosy pod pachami. Moda na tęczowe włosy właśnie przeniosła się piętro niżej. Trudno nawet powiedzieć, że jest to niespodziewane. Niedawno swoje owłosienie w tej okolicy dumnie prezentowała na Instagramie Madonna . W jej ślad poszły inne, mniejsze gwiazdki i blogerki. Fotograf Ben Hopper wykonał na tej fali kontrowersyjną sesję zdjęciową "Natural beauty" pokazującą niewydepilowane kobiety.

kolaż lula.plkolaż lula.pl kolaż lula.pl kolaż lula.pl

Inną sprawą jest jednak piękno naturalne, a inną podkręcanie go - na przykład poprzez kolorowe farby. Okazuje się, że ten "trend" ma nawet więcej zwolenniczek niż "natural beauty". W sieci znaleźć możecie dziesiątki artykułów na ten temat, a nawet porady vlogerek , które wyjaśniają krok po kroku jak przefarbować swoje pachy. Wiele z tych materiałów pochodzi z ostatnich tygodni, ale co ciekawe podobny trend krąży już z przerwami od 2007 roku.

 

Czego używają dziewczyny? Przede wszystkim popularnych w Stanach farb Manic Panic , które niestety nie są dostępne w Polsce. Niestety, bo gama kolorów rzeczywiście przyprawia o zawrót głowy. Poza tym produkt jest bezpieczny dla delikatnej skóry pod pachami (choć sam producent pewnie nie zaleca stosowania go w tym miejscu).

Niektóre wybierają się jednak po pomoc do profesjonalisty. Jedną z takich profesjonalistek jest Roxie Hunt z salonu Vain w Seattle , która pomogła swojej klientce dopasować kolor włosów na głowie (intensywny turkus ) do owłosienia pod pachami. Po wykonaniu koloryzacji zrobiła zdjęcie pach i wrzuciła do internetu. 32 tysiące udostępnień utwierdziły ją w przekonaniu, że warto proponować tę usługę swoim odważnym klientkom.

Jak wam się podoba nowy trend? Myślicie, że ma szansę przyjąć się także w Polsce? A może któraś z was ma ochotę przetestować go i podzielić się z nami efektami?

If you're too scared to try the rainbow color hair trend, then you're not out of luck. You can test it out on . . . your armpits! Yes, dying your armpits is the latest beauty "trend." Forget turning the hair on your head into a Pantone masterpiece - turns out, painting your oxters is having a momen

Więcej o: