50 propozycji prezentów dla "It Girl", które wyglądają drożej niż kosztują. Jak kupić prezent dla fashionistki? Joanna Horodyńska wie najlepiej

Co kupić w prezencie typowej "it girl"? Najlepiej wie to nasza najlepsza (jedyna?) it girl, czyli dzisiejsza redaktor naczelna Lula.pl - Joanna Horodyńska.

Jeśli nastawiacie się na klasyczne szaliki, skarpetki, kosmetyki i książki o modzie - jesteście w błędzie. Joanna przyzwyczaiła nas już do swoich niesztampowych rozwiązań i luźnego podejścia do tradycji. Choć święta w jej domu zawsze są rodzinne i ciepłe , to zdecydowanie coś je wyróżnia.

- Wiele razy zdarzyło mi się, że rozpakowałam leżący pod choinką prezent, a w nim była tylko karteczka z napisem "prezent kupiony i odebrany w LA" , do tego data i opis co to było. Mama często zauważa coś, co mogłoby mi się spodobać i po prostu nie może wytrzymać więc wręcza mi to od razu jako przyszły prezent świateczny - śmieje się Joanna.

Sama też chętnie obdarowuje bliskich prezentami niespodziankami, niekoniecznie pod choinką. - Przyznaję, mam taką przypadłość, że lubię dawać drogie prezenty . I nie chodzi tu o żaden snobizm, ale skoro samą siebie obdarowuję czasem drogimi butami czy dodatkiem, to chciałabym to samo dać ludziom, których kocham i cenię. Wcześniej dokładnie wsłuchuję się w to o czym opowiadają i staram się trafić w potrzebę - tłumaczy.

Kogo obdarowała ostatnio? - Wiem, że dużą przyjemność sprawiłam Ilonie Majer [projektantka, połówka duetu MMC , prywatnie przyjaciółka Joanny - przyp.red.], która dostała ode mnie wymarzoną torebkę. Była bardzo zaskoczona, ale też bardzo szczęśliwa i tego właśnie oczekiwałam - podkreśla Joanna.

Czy to oznacza, że prezenty od Joanny Horodyńskiej pochodzą wyłącznie z najlepszych butików? Zdecydowanie nie - nasza it girl równie mocno ceni prezenty wykonywane własnoręcznie. - Lubię malować i zdarza mi się obdarowywać własnymi obrazami przyjaciół. Wiem, że na pewno wiele im brakuje, ale są prezentem od serca i tak też są traktowane. Mój obraz wisi na przykład u Łukasza Jemioła - zdradza Joanna.

- Innym pomysłem jest natomiast wręczanie prezentów sentymentalnych. Kiedyś znalazłam na przykład stare zdjęcie, na którym jestem z rodzicami ubrana w identyczne stroje. Kolorowe, sztruksowe kompety, które uszyła dla nas mama. Nie widzieliśmy tej fotografii od 20 lat, a ja oprawiłam ją w świąteczną ramkę, ładnie zapakowałam i położyłam pod choinką - wspomina.

Zapytałyśmy jednak co zrobić, jeśli nie stać nas na kupno drogiego, modnego prezentu , ale nie mamy też na tyle zdolności, by wykonać prezent własnoręcznie . - Prawdziwa it girl potrzebuje odważnego prezentu. Jeśli chcesz kupić książkę o modzie - świetnie, ale nie idź w banalny album czy poradnik. Zamiast tego kup na przykład książkę o modzie męskiej. Wierzę, że każda fashionistka powinna czerpać inspiracje z męskiej mody. Ja bardzo cenię dobre książki o stylu płci przeciwnej. W tym roku obdaruję kogoś książką Krzysztofa Łoszewskiego "Od spódnicy do spodni. Historia mody męskiej" - mówi i na dowód wyjmuje kupiony już egzemplarz.

kolaż lula.plkolaż lula.pl kolaż lula.pl kolaż lula.pl

Joanna przyznaje, że zakupy, także te świąteczne, najchętniej robi przez internet. Jakie adresy poleca?

OtherStories.com

- Koncepcja tego sklepu jest bardzo odświeżająca. Oprócz butów, torebek i ubrań, znajdziemy kosmetyki kolorowe i pielęgnacyjne, a nawet zwykłe patyczki do uszu i waciki. Wszystko niesamowicie stylowe! Przy tym piękna estetyka produktów i opakowań. Na święta znajduję tam rozbudowane pomysły na pudełka - mówi.

RustyZipper.com

- For tle love of vintage - czyli wszystko co vintage - ubrania, toerbki, biżuteria, gadżety. Cudowna kopalnia pomysłów dla każdej it girl i nie tylko. Mozna znaleźć tu kreację na karnawał albo piękną broszkę z lat 40, 50... - zachwyca się Joanna.

Net-a-porter.com

- Na prezent z wyższej półki, by znależc gażety typu etiu na telefon, notes, piękną i na czasie bużuterię, a od pewnego czasu też kosmetyki, których nie znajdziemy w sklepach stacjonarnych. Asortyment został bardzo mocno rozbudowany, łącznie z sekcją sport, a to przecież bardzo modne! - podpowiada.

Le-petit -trou.com

- Bielizna polskiej marki, która każda fashionistka powinna mieć w swojej szafie - krótko podsumowuje temat.

Decolove.pl

- Jeśli chcesz założyć coś ozdobnego na głowę, albo obdarować kogoś bliskiego. Fajne jest  to, że możliwe są realizacje projektów w ramach zamówienia indywidulanego. Można jeszcze zdążyc na Wigilię i do aksamitnej sukienki dołożyc opaskę w stylu jazzy lat 30. To teraz wyjątkowo modne. No albo zostanie na Karnawał...

Mostrami.pl

To oczywiście strona, na której znajdziecie wielu projektantów, ale Joanna szczególnie poleca projekty MMC. Sama często nosi je prywatnie i na czerwonym dywanie. - Polecam MMC, a szczególnie ich puchowe kamizelki i zimowe szale. To idealny prezent pod choinkę - przekonuje.

Jeśli nie znalazłyście nic dla siebie wśród propozycji Joanny (o ile to w ogóle możliwe!), zajrzyjcie koniecznie do GALERII - zebrałyśmy w niej aż 50 propozycji prezentów kosmetycznych dla typowej IT GIRL!

Niektóre z polecanych kosmetycznych prezentów możesz kupić od razu on-line:

Materiały partnera

Sprawdź cenę >

Sprawdź cenę >

Sprawdź cenę >

Sprawdź cenę >

Sprawdź cenę >

Sprawdź cenę >

Więcej o: