Makijaż znanej blogerki za 1700 zł? Sprawdzamy, jak uzyskać podobny efekt za grosze [WIDEO TUTORIAL]

Jakiś czas temu znana blogerka modowa Jessica Mercedes wrzuciła do sieci swój tutorial, w którym pokazuje jak maluje się na czerwony dywan. Przygotowaliśmy dla was film, w którym odtwarzamy ten makijaż, ale za ułamek ceny, używając tanich kosmetyków z drogerii.

Filmik Jessiki Mercedes Kirschner, w którym blogerka pokazuje jak wykonuje swój makijaż, spotkał się z falą ostrej krytyki. Mimo że dziewczyna tłumaczyła się, że nie jest wizażystką, a o film prosiły ją fanki, wielu internautów nie było przekonanych. Komentarze dotyczyły nie tylko technik i umiejętności blogerki, ale również cen produktów użytych do jego wykonania- ich koszt wynosił prawie 1700zł. Pod tekstem o tym tutorialu , prosiliście o tańsze alternatywy dla kosmetyków, których użyła. Postanowiłyśmy połączyć siły z firmą Catrice i przygotowałam dla was cały film. Wszystkie produkty, których użyłam podczas nagrania są właśnie tej firmy. Był to pierwszy raz kiedy używałam większości z nich, dlatego możecie razem ze mną przetestować nowe kosmetyki i zobaczyć, jak się sprawują. Dajcie nam znać w komentarzach, czy chcecie oglądać więcej takich filmowych przeglądów firm kosmetycznych i ich produktów.

Jak się okazuje, praktycznie każdy z kosmetyków użytych przez Jessikę mógł być zastąpiony podobnym, tańszym kosmetykiem. Żeby zaoszczędzić jak najwięcej, starałam się jak najczęściej używać pędzelka dołączonego do paletek i własnych palców. Wiadomo, że profesjonalne, większe pędzle bardzo ułatwiają malowanie oczu, ale jeśli nie możemy sobie na nie pozwolić, takimi też możemy sobie poradzić. Makijaż nie jest stuprocentowym odtworzeniem makijażu Jessiki, musiałam dopasować go do swojej twarzy - dlatego makijaż oczu jest nieco mocniejszy. Mimo to starałam się pozostać jak najbardziej wierna oryginałowi.

Poniżej znajdziecie listę i ceny wszystkich kosmetyków użytych w filmie:

. Podkład Nude Illusion, 010 Nude Ivory - 32,99

. Rozświetlający korektor Re-touch Light- Reflecting - 14,99 zł

. Puder Multicolour Compact Powder Lighter Skin - 18zł

. Paletki cieni Absolute Bright, Absolute Matt - 20,99zł x2

. Cień do powiek Liquid Metal, We Are The Champagnes -16,99 zł

. Puder brązujący Sun Glow Matt, Medium Bronze - 16,99 zł

. Rozświetlający puder brązujący Sun Glow Shimmering - 20,99 zł

. Trwała konturówka do ust Vintage Rose - 8,49 zł

. Rozświetlający Róż, I Am Nuts About You -16,99 zł

. Maskara Glamour Doll - 16,99 zł

. Rozświetlacz w kredce Made To Stay Highlighter Pen- Eye Need! - 15,99 zł

. Żel do stylizacji brwi Eyebrow Filler - 14,99 zł

. Zestaw do stylizacji brwi- 16,99 zł

. Pędzel do różu - 16,99 zł

. Pędzel kabuki do pudru- 20,99 zł

. Pędzelek do makijażu smoky - 11,99 zł

SUMA: 303,33zł zamiast 1628zł

Kwota 303,33zł nadal może wydawać się duża, ale jeśli się pod uwagę, że najdroższy produkt kosztował 32zł, nie jest już tak źle. Można spokojnie zrezygnować z kilku produktów i koszt będzie jeszcze niższy. Jakie są wasze ulubione, naprawdę tanie kosmetyki?

W GALERII ZDJĘĆ efekt końcowy i użyte kosmetyki >>

Przypominamy, jak ten make up wyglądał u Jessiki Mercedes:

 
Więcej o: