Babcine włosy, czyli trend, który zawładnął internetem. Odważysz się na siwiznę?

Po neonach, pastelach i ombre, nadszedł czas na siwiznę. Srebrzyste włosy triumfują nie tylko w internecie. Przyglądamy się jednemu z najgorętszych trendów tego roku.

Od kilku lat pastele są jednym z największych trendów w świecie mody i urody. Pastelowe ubrania, makijaże, a nawet pastelowe włosy powracają praktycznie co sezon. Widzieliśmy już róże, brzoskwinie, fiolety i tęcze. Po miętowym zielonym i jasnym niebieskim, nadeszła pora na szarości. Siwe włosy pojawiały się do tej pory sporadycznie, Kelly Osbourne mogła pochwalić się taką fryzurą w 2012 roku, jednak prawdziwy wybuch mody na siwiznę nastąpił dopiero niedawno. Instagram pęka w szwach od zdjęć otagowanych "granny hair" i "grey hair" .

Kelly Osbourne, siwe włosyKelly Osbourne, siwe włosy Kolaż Lula.pl Kolaż Lula.pl

Starsze kobiety przestają wstydzić się swoich srebrzystych włosów. Przykładem może być Krystyna Janda , która przestała farbować je dla roli i już nie wróciła do koloru. Taka fryzura przestaje być powodem do wstydu, a nawet bywa pewną deklaracją samoakceptacji i braku strachu przed starością.

Młode dziewczyny nie chcą czekać do pięćdziesiątki i masowo wybierają szarawe fryzury. Kiedy platynowy blond czy pastele przestają wystarczać, do gry wkracza siwizna. Może być popielata, srebrzysta lub zupełnie biała.

Jeśli chcesz "osiwieć", najlepiej udaj się do profesjonalnego salonu fryzjerskiego, ponieważ samemu bardzo łatwo zniszczyć sobie włosy. Jeśli chcesz uzyskać bardzo jasny, niemal srebrny kolor, proces może składać się z kilkukrotnego wybielania i eliminowania wszelkich ciepłych refleksów niebieskim szamponem tonującym. Takie działania mogą wpłynąć negatywnie na kondycję włosów, szczególnie jeśli są wykonywane zbyt szybko i za często. Na rynku jest też coraz więcej farb, które występują w różnych odcieniach szarości, więc osiągnięcie wymarzonego efektu jest coraz prostsze.

Jak uważacie, siwe włosy mogą być dobrym pomysłem, czy może bardziej głupią modą? Zdecydowałybyście się na taki krok?

Więcej o: