Poznaj 5 nietypowych zastosowań zasypki dla dzieci. Zobacz, do czego może się przydać w codziennej pielęgnacji

Niedawno pisałyśmy o różnych zastosowaniach dezodorantu. Dzisiaj przyszła pora na tzw. zasypkę dla dzieci. Zdziwisz się, na ile sposobów możesz jej użyć.

Kochasz modę i gwiazdy? Polub nas!

1. Pogrubienie rzęs

Wystarczy, że przed pomalowaniem nałożysz odrobinę pudru na rzęsy. Dzięki temu będziesz mogła cieszyć się dodatkową objętością, której nie zapewnią ci żadne maskary. Zasypka zadziała jak baza, nie tylko pogrubiając, ale i przedłużając trwałość tuszu.

2. Utrwalenie makijażu

Jeżeli kosmetyki zupełnie nie trzymają się twojej twarzy i już po kilku godzinach nie ma śladu po starannie wykonanym makijażu, spróbuj zasypki. Bazą większości z nich jest talk, który skutecznie zatrzyma wilgoć. Dzięki temu będziesz mogła cieszyć się swoim wizażem przez cały dzień. Co ciekawe, znany sypki puder Vichy Dermablend składa się tylko z talku kosmetycznego.

3. Pożegnaj podrażnienia

Zasypka dla dzieci łagodzi wszelkie podrażnienia skóry, przyda się więc w przypadku poparzeń słonecznych. Pomoże także, jeśli cierpisz z powodu zaczerwienień powstałych w wyniku depilacji lub golenia. Żeby uniknąć podrażnień po woskowaniu, przed samą operacją użyj odrobiny pudru.

4. Wyrzuć swój dezodorant

Jeśli jesteś przeciwko używaniu tradycyjnych, drogeryjnych antyperspirantów, które często zawierają aluminium, to mamy coś dla ciebie. Zasypka pochłonie wilgoć i nieprzyjemny zapach, zapewniając ci komfort i świeżość. To samo możesz zrobić w przypadku pocących się stóp.

5. Suchy szampon

Nie masz pod ręką suchego szamponu? Wystarczy tradycyjny puder dla dzieci. Oprósz nim przedziałek i potrzyj. Zasypka wchłonie tłuszcz i odświeży twoje włosy. Niestety, ten sposób może nie być odpowiedni dla osób z ciemnymi lub rudymi włosami, ale i na to znajdzie się sposób. Wystarczy, że wymieszasz swój puder z kakao lub cynamonem i po białych włosach nie będzie śladu.

Zobacz wideo

Materiały partnerów

zobacz wybrane produkty

Więcej o: