Poznaj Lucy Edwards - niewidomą nastolatkę, która podbija You Tube'a swoimi filmikami o makijażu

Lucy jest naprawdę dobra w wykonywaniu makijażu. Swoimi kreacjami dzieli się z cały światem za pośrednictwem swojego kanału na You Tube. Jest też niewidoma, ale w niczym jej to nie przeszkadza.

Choroba

Lucy cierpi na zespół Blocha-Sulzbergera (nietrzymanie barwnika). To bardzo rzadka choroba genetyczna, przez której następstwem okazała się zaćma. Nastolatka zaczęła powoli tracić ostrość widzenia i po pewnym czasie widziała tylko kolorowe plamy, później już tylko ostre światło. Dziewczyna straciła wzrok w wieku 17 lat.

Gdy przestała widzieć i nie mogła już normalnie robić swojego makijażu i większości normalnych czynności, jak na przykład zapisywanie pliku na dysku komputera, załamała się. Jednak po krótkim czasie stwierdziła, że nie może rezygnować z życia i zaczęła intensywnie trenować to, co kiedyś przychodziło jej z taką łatwością.

LucyLucy youtube.com/yesterdaywishes youtube.com/yesterdaywishes

Makijaż

Lucy ma szczęście, ponieważ ma siostrę, która jest praktycznie w jej wieku, a na dodatek uwielbia makijaż i pomogła jej odnaleźć się w nowej rzeczywistości . Po utracie wzroku, wszystkiego musiała nauczyć się od nowa, między innymi jak się malować. Sama mówi, że największym problemem było dla niej określanie odległości, co jest niezbędne przy malowaniu rzęs czy brwi. Teraz jest w stanie narysować takie kreski, że wszyscy, którzy widzą jej filmiki są w szoku, że robi to tak szybko. Pod postami roi się od komentarzy typu "próbowałem kiedyś makijażu bez lustra. To była porażka! Tobie wychodzi to świetnie!"

Według Lucy, kluczem do perfekcji i pewności z jaką się maluje, jest tylko i wyłącznie praktyka i znajomość swoich rysów. Oczywiście jej przydaje się także pomoc siostry, która zastępuje jej lustro.

You Tube

Kanał był sposobem na radzenie sobie z problemem. Daje Luzy nie tylko pretekst do zabawy makijażem, ale tez możliwość inspirowania innych. Dzieli się na nim nie tylko wiedza o kosmetykach, ale także spostrzeżeniami na temat swojego stanu.

Nastolatka chce być wzorem dla innych osób, szczególnie tych w jej wieku, które zmagają się z różnymi przeciwnościami. Edwards chce pokazać, że jeśli bardzo się chce, można zrobić o wiele, wiele więcej niż by nam się wydawało. Najważniejsze jest pozytywne nastawienie i nie zamykanie się na świat.

 

Co myślicie o takim sposobie radzenia sobie z przeciwnościami losu? Czy Lucy jest dobrym wzorem dla nastolatek?

Więcej o: