"Sand art" to najnowszy trend w farbowaniu włosów. Zobacz, na czym polega

Różowe czy miętowe włosy nie robią już na nikim wrażenie. W ciągu ostatniego roku, byliśmy świadkami wielu oryginalnych trendów. Ten jest rzeczywiście wyjątkowy.

Kiedyś kolorowe włosy były jednym ze sposobów na wyrażenie buntu. Dzisiaj nie są już niczym szokującym. Różowe, zielone, siwe, turkusowe.. Można tak wymieniać w nieskończoność. Wszystkie te odcienie trafiły na głowy nawet najbardziej znanych aktorek, piosenkarek i celebrytek. Jak to bywa z trendami, szybko się znudziły.

Jednak poprzez duże zainteresowanie kolorowymi i pastelowymi farbami, technika znacząco posunęła się naprzód. Fryzjerzy nauczyli się tak farbować włosy, by odcienie się ze sobą nie mieszały. Używają specjalnego separatora, który umożliwia nakładania kilku farb na jedno pasmo i tworzenie między nimi ładnych przejść. W ten sposób możliwe jest tworzenie efektu, który wygląda jak małe dzieła sztuki, które można zrobić z butelki i warstw kolorowego piasku.

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Rebecca Taylor (@vividartistichairdesign)

Taka koloryzacja wygląda najlepiej jeśli wykonana jest na bardzo jasnych, tlenionych wcześniej włosach. Wtedy można uzyskać naprawdę czyste barwy, a także jaśniejsze, pastelowe odcienie. Niestety, taka fryzura jest też dość trudna w odświeżaniu.

Co myślicie o takich włosach? Skusiłybyście się na takie wakacyjne szaleństwo?

Więcej o: