3 sposoby na wykorzystanie czerwonego cienia do oczu. Zobacz, jak robi to J.Lo, Cara i Rihanna!

Czerwony to jeden z trudniejszych kolorów do wykorzystania w makijażu oczu. Jednak umiejętnie użyty, może być bardzo dobrą alternatywą do innych popularnych odcieni.

Kochasz modę i gwiazdy? Polub nas!

Na czym polega trudność związana z czerwonymi cieniami? Źle użyty, czyli nałożony zbyt blisko samego oka, może podkreślać widoczne w nim żyłki i zmęczenie. Przez to możemy wyglądać na wykończone, a nawet chore. Jednak gwiazdy coraz częściej wybierają właśnie ten kolor i efekty zazwyczaj są świetne. Jak to robią?

Cara DelevingneCara Delevingne kolaż lula.pl kolaż lula.pl

Na australijskiej premierze filmu Paper Towns , Cara zaprezentowała się w oryginalnej wersji tradycyjnego makijażu smokey. Ciepła czerwień została roztarta pomarańczowym cieniem i wyprowadzona dość daleko poza oko. Dzięki tej tonacji, tęczówki modelki i aktorki wydają się jeszcze bardziej niebieskie. Cienie pod oczami zostały dokładnie zakryte, a linia wodna pomalowana cielistą kredką. Dzięki temu Cara nie wygląda w tym makijażu na zmęczoną.

Jennifer LopezJennifer Lopez kolaż lula.pl kolaż lula.pl

Zdecydowanie delikatniej czerwony cień wykorzystała wizażystka Jlo . Został on nałożony na górną, nieruchomą część powieki. Przez to, że warstwa jest cienka, kolor nie jest zbyt intensywny. Jeśli nie zostanie połączony z różem, tak jak w przypadku piosenkarki, to bardzo dobry pomysł dla początkujących lub onieśmielonych czerwienią.

Ostatnia propozycja to coś dla tych, którzy nie boją się eksperymentów. Czerwone, błyszczące smokey Rihanny z teledysku BBHMM, to na pewno nie jest makijaż dla każdego. To ciekawy pomysł na interesujący wizaż na imprezę dla odważnych. Żeby twarz nie wyglądała na zmęczoną i chorą, linia wodna została pomalowana czarną kredką. Ołówek został dość mocno roztarty, dzięki temu oczy wydają się jeszcze większe. Nawet jeśli nie zdecydujesz się na tak ciemną szminkę, makijaż oczu i tak zrobi wielkie wrażenie. Jeśli chcesz zobaczyć jak go wykonać, obejrzyj filmik Klaudii Łepkowskiej:

Zobacz wideo

Co sądzicie o czerwonym makijażu oczu? Odważycie się spróbować?

Więcej o: