Konturowanie w stylu Kim Kardashian kontra rozświetlanie. Porównujemy dwie najpopularniejsze metody modelowania twarzy [WIDEO]

Modelowanie twarzy to jeden z najpopularniejszych trików w makijażu. Postanowiłyśmy porównać dwie najbardziej znane metody. Która jest lepsza?

Jeśli chodzi o makijaż twarzy, konturowanie na mokro w a la Kim Kardashian" bije rekordy popularności od kilku lat. Jednak dopiero niedawno ludzie zorientowali się, jak dużo kosmetyków i warstw wymaga ta metoda. Ponieważ raczej nie jest to makijaż do noszenia na co dzień, zaczęto szukać innych sposobów.

Moda na rozświetloną cerę zaczęła wkradać się do świata urody już jakieś dwa sezony temu, jednak dopiero w tym roku przeżyła prawdziwy rozkwit. Na dodatek ten rodzaj konturowania wymaga mniejszej ilości kosmetyków i jest zwyczajnie prostszy. Nie musimy martwić się o odcienie, wystarczy sam rozświetlacz. Technika, mimo że wcale nie jest nowa, zyskała nazwę - strobing.

Konturowanie vs strobingKonturowanie vs strobing Redakcja Redakcja

W filmie postanowiłyśmy zestawić ze sobą te dwie najpopularniejsze metody. Możecie zobaczyć, jak każda z nich zmienia rysy twarzy oraz ile pracy (warstw i kosmetyków) składa się na efekt końcowy. W obu przypadkach wykorzystałam najpierw produkty mokre, by następnie przykryć je pudrami. W ten sposób efekt jest bardziej wyrazisty, a makijaż dłużej się trzyma. Oczywiście musiał zostać on nieco wzmocniony, by mógł być widoczny mimo ostrych świateł.

Rozświetlanie/strobing:

  • Kiko Radiant Touch - rozświetlacz w sztyfcie 35zł
  • Bikor Kyoto - rozświetlacz w kamieniu 160zł

Klasyczne konturowanie:

  • Paleta korektorów Make Up Revolution - Medium/Dark 30zł
  • Collection Lasting Perfection - korektor w odcieniu 1 ok. 20zł
  • Benefit Hoola - puder brązujący w kamieniu 155zł
  • Sleek Contour Kit - rozświetlacz z zestawu Light 30zł

Ten i inne nasze filmy znajdziecie również na naszym kanale na YouTube .

    Więcej o: