Magda Pieczonka dla Lula.pl: Zobacz, jak wykonać szybki makijaż i fryzurę idealne do pracy

Wizażystka gwiazd Magdalena Pieczonka pokazuje nam, jak wykonać delikatny i świeży makijaż, który idealnie sprawdzi się w pracy i w czasie spotkań biznesowych.

Makijaż do pracy nie może być zbyt mocny ani zbyt wyzywający. Taki sprawia wrażenie nieprofesjonalnego i odwraca uwagę naszych rozmówców od tego, co mamy do powiedzenia. Dodatkowo wizaż powinien być trwały na tyle, by wytrzymać długi dzień w biurze.

Makijaż do pracyMakijaż do pracy Redakcja Redakcja

Makijażystka Magda Pieczonka pokazała nam, na co powinnyśmy uważać przy takim wizażu i na czym powinnyśmy się skupić. Najbardziej istotne jest stworzenie jak najlepszej bazy, czyli zadbanie o wygląd skóry. Jeżeli budzisz się zmęczona, a twoja cera jest szara i zwyczajnie nie wygląda zbyt dobrze, rozświetlacz i róż będą twoimi najlepszymi przyjaciółmi. Nałóż na twarz krem, bazę rozświetlającą albo podkład, który nie jest zupełnie matowy. Kolejny krok, to użycie korektora, który rozjaśni skórę pod oczami i sprawi, że będziesz wyglądać jakbyś przespała kilka dodatkowych godzin.

O ile nie masz bardzo tłustej skóry, nie przesadzaj z pudrem. Użyj małej ilości i tylko po to, by utrwalić makijaż. Inaczej twoja twarz będzie wyglądać płasko i nienaturalnie. By dodać cerze świeżości, Magda na policzki nałożyła łososiowy róż, a na nos, szczyty kości policzkowych i nad usta rozświetlacz.

Makijaż do pracyMakijaż do pracy Redakcja Redakcja

Makijaż oczu to tylko delikatne podkreślenie zewnętrznego kącika, cielista kredka na linii wodnej i wytuszowanie rzęs. Brwi zostały niezbyt mocno podkreślone cieniem. Usta zostały pociągnięte różowym błyszczykiem. Dzięki temu nie musisz martwić się tym, że coś się rozmaże, coś trzeba poprawić.

Fryzura do pracyFryzura do pracy Redakcja Redakcja

Zwieńczeniem była prosta fryzura wykonana przez Piotra Postka . To niezwykle szybka fryzura, która wytrzyma cały dzień. Wystarczy związać włosy w kucyk, owinąć je dookoła podstawy i przymocować spinkami.

Taki wizaż nie powinien zająć wam więcej niż 10-15 minut a wytrzyma cały dzień. Nie jest zbyt intensywny i każda z nas jest w stanie wykonać zarówno zaproponowany przez Magdę makijaż i fryzurę Piotra.

Jak wy najczęściej malujecie się do pracy? Czy wasz poranny rytuał przypomina trochę makijaż wykonany przez Magdę Pieczonkę?

Więcej o: