Jak dobrać kolor podkładu? Pokazujemy, jak wybrać odpowiedni odcień i tonację fluidu [WIDEO]

Dobranie koloru podkładu to problem, z którym zmaga się praktycznie każda kobieta. Aga Brudny pokazuje, jak wybrać odpowiedni odcień.

Podkład to jeden z najważniejszych elementów makijażu. Pomaga ujednolicić kolor cery i zakryć wszelkie niedoskonałości. By spełniać swoją rolę, musi być idealnie dobrany. Wszyscy wiemy co się stanie, jeśli jego odcień nie będzie idealnie dopasowany.

Pierwszy krok to dobranie odpowiedniej tonacji . To bardzo istotne, ponieważ nawet jeśli znajdziemy kolor, który wydaje nam się wystarczająco jasny lub ciemny, jednak będzie zbyt różowy lub żółty, nie będzie wyglądać dobrze. W większości wypadków dość łatwo ocenić czy jesteśmy ciepłym czy chłodnym typem urody. Zawsze można przetestować obok siebie dwa podkłady o różnych tonach i sprawdzić, który z nich wygląda lepiej. Jeżeli zupełnie nie możesz się zdecydować, możliwe, że musisz wybierać podkłady neutralne.

Jak dobrać podkładJak dobrać podkład Dirtymakeup Dirtymakeup

Jeśli chodzi o dobór odpowiedniego odcienia to pamiętaj, że powinnaś kierować się kolorem skóry na szyi i dekolcie. W końcu chcesz, żeby twoja twarz wyglądała jak część twojego ciała, a nie jak maska. Przykład? Jeśli używasz samoopalacza, zapewne nie nakładasz go na twarz i jest ona o wiele jaśniejsza od reszty. W takim przypadku, musisz wybrać podkład, który dopasuje twoją cerę do do opalenizny. Kolory testuj na żuchwie, nie na dłoni. Różnią się nie tylko odcieniem, ale i grubością skóry, przez co nieco inaczej wchłaniają produkt.

Po wybraniu odpowiedniej tonacji i odcienia, zastanów się czego oczekujesz od tego kosmetyku. Czy ma być kryjący, lekki i nawilżający, a może matujący? Zrób wywiad, przejdź się po sklepach i nie bój się prosić o próbki lub chociaż przetestowanie podkładu na twarzy. Wyjdź na zewnątrz, zobacz jak twoja twarz wygląda w naturalnym świetle. Ponoś go na twarzy przez jakiś czas by ocenić jak się sprawdza. Może się okazać, że pozornie idealny fluid zaczyna cię wysuszać lub zbytnio się świeci.

Mamy nadzieję, że te rady przydadzą wam się przy szukaniu waszego idealnego podkładu. Jeżeli już taki znalazłyście, napiszcie nam jak wyglądały wasze łowy, i który kosmetyk podbił wasze serce!

Więcej rad i makijaży Agi znajdziecie na kanale Dirtymakeup na Youtube.

Więcej o: