Najgorętszy fryzjerski trend tego sezonu? Grzywka! Zobacz, jak noszą ją gwiazdy

Jedną z najczęściej powtarzających się fryzur na tegorocznych pokazach jest grzywka. Zobacz gwiazdy, które skusiły się na metamorfozę oraz te, które od dawna są wierne temu stylowi.

Mimo że moda na grzywki co kilka lat pojawia się i znika, to i tak zawsze znajdą się gwiazdy, które z nią eksperymentują. Są też takie, dla których jest to podstawa wizerunku. Widzieliśmy ją już w wielu najróżniejszych odsłonach, ale tym razem nadchodzi w o wiele lżejszej, nieco odświeżonej wersji.

W tym sezonie królują grzywki na całe czoło, jednak nie są one tak ciężkie i pełne jak chociażby u Anny Wintour . Gwiazdy decydują się na lekkie cięcia, jakby lekko przerzedzone. Mimo że zazwyczaj włosy są ścięte na prosto, nie sprawiają, że fryzura wygląda jak hełm. Taka "odchudzona" wersja grzywki doskonale współgrają z modnymi ostatnio niedbałymi, nieco potarganymi falami.

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Vogue (@voguemagazine)

Drugi sposób na noszenie tego stylu, to zrobienie na środku przedziałka i rozdzielenie grzywki w połowie. Włosy zaczesane na boki wydłużają i nieco wyszczuplają czoło oraz twarz. Nadają też całej fryzurze dziewczęcego uroku i niewinności. Na takie uczesanie zdecydowała się ostatnio Kate Middleton i wygląda kwitnąco!

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Christian Siriano (@csiriano)

Niestety, grzywka nie należy do fryzur, które pasują każdemu. Podobnie jest też z przedziałkiem na samym środku głowy. Dlatego, jeżeli planujecie tak drastyczną zmianę w wizerunku, dobrze się zastanówcie czy kształt waszej twarzy na pewno do niej pasuje.  Posiadanie grzywki, szczególnie w tym rzadszym wydaniu, wiąże się tez z większym nakładem czasu, ponieważ zdecydowanie szybciej może wyglądać nieświeżo i zdecydowanie częściej będziesz musiała ją myć oraz układać.

Macie grzywki? Lubicie? Może kiedyś ścięłyście tak włosy i potem bardzo tego żałowałyście? Chcemy poznać wasze historie.

Więcej o: