Magda Pieczonka dla Lula.pl: Zobacz, jak wykonać wieczorowy makijaż i fryzurę idealne na imprezę

Makijażystka gwiazd, Magdalena Pieczonka pokazuje, jak wykonać ciemny, seksowny makijaż wieczorowy. W takim wydaniu zostaniesz królową każdej imprezy.

Makijaż do biura nie powinien rzucać się w oczy i być zbyt mocny. Jeśli chcemy wyglądać profesjonalnie, wyrażanie siebie przez drapieżne wizaże lepiej zostawić na inną okazję. Taką możliwość mamy na... imprezach. Wieczory pozwalają na zdecydowanie większą swobodę i szaleństwo.

Magdalena Pieczonka pokazała nam, jak wykonać efektowny, a jednak nadal dość prosty, makijaż na wieczorne wyjście. Wizażystka zdecydowała, że Natalii najlepiej pasować będą mocno podkreślone oczy i delikatne usta. Takie klasyczne przydymione oko w kolorze dopasowanym do cery i oczu, jest idealnym rozwiązaniem na każdą imprezę.

Pierwszy krok to ujednolicenie cery. Przy tak intensywnym makijażu oczu, skóra musi być idealna, dlatego wybierzcie podkład o trochę lepszym kryciu (chyba, że nie macie czego poprawiać). Po fluidzie, czas na korektor. Zakryjcie nim wszystkie niedoskonałości, z którymi nie poradził sobie pierwszy kosmetyk. Pamiętajcie też o dokładnym zamalowaniu cieni pod oczami. Inaczej nasz makijaż jeszcze bardziej je podkreśli.

KonturowanieKonturowanie Redakcja Redakcja

Magda użyła do konturowania kosmetyków w kremie, a następnie pogłębiła kolor pudrami. Jeżeli nie zależy wam na bardzo mocnym efekcie, możecie pominąć mokrą część konturowania. Przypudrujcie cerę by utrwalić podkład i korektor. Żeby odświeżyć cerę, użyjcie różu oraz rozświetlacza. Dzięki temu, jeszcze bardziej podkreślicie kształty waszej twarzy oraz nadacie jej zdrowy wygląd.

Makijaż oczu jest intensywny, ale dość prosty. Opiera się w sumie na trzech cieniach: ciemnym i średnim brązie oraz błyszczącym beżu. Pierwszy krok to pomalowanie linii wodnej czarną kredką. Następnie rozcieramy czerń nakładając na dolną powiekę najciemniejszy brąz i wyciągamy go na zewnątrz. Ten sam kolor nakładamy też na cały zewnętrzny kącik i w załamanie. Ostre granice rozcieramy jaśniejszym brązem. By nadać makijażowi bardziej imprezowego charakteru i "mokrego" wyglądu, na całą ruchomą powiekę nakładamy błyszczący cień. Czarna kredka mogła delikatnie zblednąć, dlatego użyj jej jeszcze raz.

Makijaż okaMakijaż oka Redakcja Redakcja

Istotnym elementem w makijażu Magdy są sztuczne rzęsy. Zdecydowanie wzmacniają efekt i przy odpowiednim ułożeniu mogą jeszcze bardziej podkreślić kształt oka. Wizażystka zdecydowała się na kępki, które przykleiła po wytuszowaniu naturalnych rzęs Natalii. Żeby jeszcze bardziej wyciągnąć zewnętrzny kącik, doczepiła w nim nieco dłuższe kępki.

Zwieńczeniem makijażu oczu są brwi. W przypadku tak mocnego smokey , musza być one dobrze podkreślone, a mogą być nawet nieco mocniejsze niż zwykle. W ten sposób będą piękną ramą dla całej twarzy i nieco zrównoważą ciemne oczy.

Sztuczne rzęsySztuczne rzęsy Redakcja Redakcja

Żeby nie przesadzać, Magda pociągnęła usta Natalii delikatną szminką w naturalnym odcieniu. Dzięki temu cała uwaga skupia się na mocno podkreślonych oczach. Cały wizaż został obramowany delikatną, jakby niedbałą fryzurą stworzoną przez Piotra Postka. Włosy zostały zakręcone lokówką i podpięte do góry.

Co sądzicie o makijażu stworzonym przez Magdę Pieczonkę i fryzurze Piotrka Postka? Spróbujecie takiego wizażu na najbliższej imprezie? Jak zazwyczaj malujecie się na wieczorne wyjścia?

Zobacz także makijaż do pracy, również autorstwa Magdaleny Pieczonki.

Więcej o: