Magda Pieczonka dla Lula.pl: Zobacz, jak wykonać jesienny makijaż i fryzurę w stylu retro

Wizażystka gwiazd Magdalena Pieczonka pokazuje, jak wykonać elegancki makijaż w stylu retro w nieco odświeżonej odsłonie.

Styl retro doskonale sprawdza się na imprezach lub wieczornych wyjściach, które wymagają nieco większej elegancji. Jest bardzo efektowny bez zbędnej krzykliwości. Najważniejszym elementem są usta pomalowane mocnym kolorem. Ponieważ zaczęła się już jesień, Magda wybrała dla Natalii ciemną, jagodową szminkę, by makijaż retro nadal był aktualny i w zgodzie z trendami. Wybierz pomadkę matową i przed jej użyciem obrysuj usta konturówką. W ten sposób łatwiej uzyskasz odpowiedni kształt i ostre krawędzie.

Makijaż Magdaleny PieczonkiMakijaż Magdaleny Pieczonki Redakcja Redakcja

By dobrze wyglądać w mocnym makijażu ust, musimy zakryć wszystkie niedoskonałości cery. Inaczej będą jeszcze bardziej rzucać się w oczy. Twarz pokryj podkładem, najlepiej o matowym wykończeniu. Pamiętaj też o rozświetleniu cieni pod oczami, by wizaż nie był zbyt ciemny i ciężki. Wszystko przypudruj, skupiając się na miejscach, w które nakładałaś korektor. W tego rodzaju makijażu raczej nie nakładamy na twarz różu, można ją jednak lekko wymodelować bronzerem.

Makijaż Magdy PieczonkiMakijaż Magdy Pieczonki Redakcja Redakcja

Nieodłącznym elementem stylu retro jest kreska. Magda Pieczonka postawiła na nieco delikatniejszy efekt. W tym celu do jej wykonania użyła czarnego cienia. Jeżeli nie potrafisz zrobić jaskółki, możesz spokojnie z niej zrezygnować i namalować cienką linię wzdłuż samych rzęs. Linię wodną pomaluj czarną kredką a następnie rozetrzyj ją brązowym cieniem. W ten sposób jeszcze bardziej podkreślisz i powiększysz oczy. Ostatnim krokiem jest wytuszowanie rzęs i doklejenie sztucznych. Magdalena użyła kępek, ponieważ dają one nieco naturalniejszy efekt. W przeciwieństwie do rzęs na paskach, nikt nie zauważy jeśli jakaś ci odpadnie.

Końcowym etapem wizażu jest wykonanie fryzury. Piotr Postek zdecydował, że najlepszym wyborem będą miękkie fale podpięte z boku głowy. Tak naprawdę to one sprawiają, że całość zyskuje charakteru. Pierwszy krok to zakręcenie włosów prostownicą i utrwalenie skrętu. Następnie delikatnie rozczesz loki, by powstały fale i ponownie utrwal wszystko lakierem. Na koniec wystarczy podpiąć włosy z boku głowy.

Makijaż w stylu retroMakijaż w stylu retro Redakcja Redakcja

Co sądzicie o wizażu inspirowanym stylem retro? Skorzystacie z rad Magdaleny Pieczonki i Piotra Postka? Napiszcie nam, jak wygląda wasz makijaż na wielkie wyjścia i na co dzień.

We współpracy z Magdą Pieczonką powstał także makijaż do pracy oraz wizaż na imprezę. Który z nich podoba wam się najbardziej?

Więcej o: