Jak na pewno każda z was zauważyła, bywa, że mimo podkładu i korektora, cera nadal nie wygląda idealnie. Możliwe, że to dlatego, że fluid przykrywa skórę, jednak jeśli nie ma pełnego krycia, nie jest w stanie skorygować niektórych przebarwień. Jeżeli masz z tym problem, warto zainteresować się kolorowymi kamuflażami.
Wszystko opiera się na teorii koła kolorów. Odcienie, które leżą po przeciwnych stronach, neutralizują się. Dlatego z pozoru strasznie wyglądające korektory, mogą zdziałać prawdziwe cuda. Kluczem do sukcesu jest dobranie odpowiedniego odcienia, nałożenie kamuflażu pod podkład i używanie niezbędnego minimum. Jeśli przesadzimy, efekt będzie wręcz odwrotny od zamierzonego. Skupmy się teraz na tym, jaki kolor wybrać.
Jak dobrac korektor? instagram.com/imillermua
instagram.com/imillermua
Zielony korektor najlepiej poradzi sobie z zaczerwienieniami . Jeżeli masz problem z intensywnymi rumieńcami, czerwonym nosem albo wypryskami, może okazać się twoim najlepszym sprzymierzeńcem. Skup się na miejscu, które wymaga korekcji i dobrze wklep w nie kamuflaż. Pamiętaj żeby nie nałożyć zbyt grubej warstwy, inaczej po podkładzie będzie wyglądać szaro, a to jest o wiele gorsze od rumieńca.
Żółty ma działanie zbliżone do zielonego, ponieważ też całkiem nieźle poradzi sobie z delikatnymi zaczerwienieniami. Przyda się także, jeśli musicie przykryć fioletowe żyłki albo jeśli wasze cienie pod oczami wpadają bardziej w fiolet niż niebieski.
Dobre kosmetyki do makijażu? Tutaj znajdziesz spory wybór!
Z tym odcieniem dobrze zna się pewnie największa liczba kobiet. To jeden z częściej wykorzystywanych kolorów korektorów pod oczy. Idealnie nadaje się do neutralizowania sinych cieni pod oczami. Jeżeli zauważysz u siebie jakiekolwiek niebieskie tony, brzoskwiniowy albo nawet pomarańczowy kamuflaż na pewno sobie z nimi poradzi. Brzoskwinie i pomarańcze przydadzą się także jako pierwsza warstwa przy ukrywaniu tatuaży.
Dużo produktów do pielęgnacji ciała i twarzy znajdziesz na Avanti24.pl!
Różowy odcień przyda się jeśli twoja cera jest zmęczona i zszarzała (chociaż raczej w postaci bazy niż korektora). Zniweluje także brązowe plamy starcze. Jeżeli masz problem z cieniami pod oczami, ale są one po prostu ciemniejsze niż reszta twojej skóry i brązowawe, różowy korektor pomoże ci rozświetlić ten obszar.
Ostatni odcień to fiolet, który pomoże w neutralizowaniu żółci. Może okazać się przydatny w przypadku siniaków, które już zaczęły znikać, ale zostawiły za sobą żółtawe przebarwienia. Są też inne czynniki, które mogą spowodować plamy właśnie w tym kolorze. Palenie albo stosowanie niektórych kosmetyków może sprawić, że skóra dookoła ust zżółknie, a cera może stać się ziemista. Z tym wszystkim powinien poradzić sobie fioletowy korektor, oczywiście nałożony pod podkład.
Oczywiście nie oznacza to, że aby zakryć niedoskonałości i przebarwienia musimy używać wszystkim kolorów na raz. Jest to jednak dobry sposób na podrasowanie naszego makijażu, jeżeli zależy nam na idealnej cerze. Używacie różnych odcieni kamuflaży?
Zobacz także:
Nie wiesz czym nałożyć podkład? Ta dziewczyna twierdzi, że najlepszym sposobem jest... skarpetka
Jak dobrać kolor podkładu? Pokazujemy, jak wybrać odpowiedni odcień i tonację fluidu [WIDEO]