Najnowszy trend makijażowy? Niebieski cień do powiek! Zobacz, jak możesz go używać

Niebieski cień kojarzy nam się raczej z kiczowatymi makijażami z lat 80. Mimo wszystko, to właśnie on zdominował pokazy na tygodniach mody. Odważysz się?

Malowanie oczu niebieskim cieniem, bardzo rzadko kojarzy się z gustownym makijażem, jednak wielu projektantów próbuje nas do niego przekonać. Niebieskie oko, było jednym z najczęściej pojawiających się wizaży na wybiegach na wielu tygodniach mody i z pewnością będzie to główny trend na sezon wiosna/lato 2016. Do wiosny jeszcze (niestety) daleko, ale już teraz możesz poćwiczyć nowy makijaż.

Co dokładnie mogliśmy zobaczyć na wybiegach? Tak naprawdę wszystkie odcienie błękitu i granatu. Zobaczyliśmy tez wiele różnych kształtów. Zarówno mocne smokey, jak i delikatne, ledwo widoczne kreski. To samo dotyczy wykończenia. Na wybiegach pojawiły się delikatne, perłowe poświaty koloru, ale widzieliśmy także mocne, neonowe odcienie, których nie dało się nie zauważyć. Niebieski może być trudnym kolorem, ale ostatnio mogliśmy zobaczyć go nie tylko na wybiegu. Na właśnie ten kolor postawiły ostatnio Miley Cyrus, Taylor Swift czy Hailee Steinfeld.

Gwiazdy i niebieski cieńGwiazdy i niebieski cień East News East News

Jak więc nosić niebieskie cienie i nie wyglądać jak Christina Aguilera w roku 2000?

Christina AguileraChristina Aguilera BEBERT BRUNO/SIPA / EAST NEWS BEBERT BRUNO/SIPA / EAST NEWS

Mając w głowie kilka wskazówek, stworzenie własnego, niebieskiego makijażu, powinno być nieco mniej problematyczne. Oczywiście cały wybór należy tylko i wyłącznie do was. Kto wie, może zainspirujecie się Miley Cyrus i Phillipem Limem i przetestujecie neonowe kreski. Pójdziecie na całość i zrobicie makijaż w stylu Diane von Furstenberg . Może mimo wszystko wolicie klasykę i postawicie na granat, jak u Diora ?

Zobacz wideo
Więcej o: