Pamiętacie ten okropny trend z lat 90.? Balejaż wraca, ale w nowej, odświeżonej formie [TRENDY]

Balejaż, czyli styl popularny dekadę, a nawet dwie temu, został uznany za szczyt kiczu i wydawałoby się, że świat o nim zapomniał. Dzisiaj wraca i ma się bardzo dobrze!

Na pewno pamiętacie, może nawet samie miałyście, te okropne, różnokolorowe pasemka we włosach. Można było je zauważyć u największych gwiazd, posiadały je także zwyczajne kobiety. Po latach popularności, zostały uznane za tandetne i kiczowate, jednak cały czas można na nie natrafić.

Przez kilka ostatnich sezonów, szczególnie modne było ombre. Rozjaśniane końcówki są prostym sposobem na odświeżenie fryzury. Jednak po kolejnym roku dominacji, dziewczyny, którym już się to znudziło, a nie chciały mieć kolorowych włosów, znalazły coś innego. Nadszedł czas na... balejaż . Na szczęście jest on zwykle o wiele bardziej delikatny niż ten sprzed kilkunastu lat. Bardzo często ręcznie malowane, jaśniejsze pasemka, są łączone właśnie z ombre. Dzięki temu fryzjer jest w stanie uzyskać naprawdę naturalny i lekki efekt.

BalejażBalejaż kolaż lula.pl kolaż lula.pl

W czym tkwi sekret? Przede wszystkim w doborze koloru. Pasemka nie mogą być zbyt jasne ani zbyt ciemne. Najlepiej wybrać odcienie jak najbardziej zbliżone do naturalnego (albo tego, który już masz). Pamiętaj też, by farbowane pasma nie były zbyt szerokie, inaczej będą wyglądać nienaturalnie i możesz przypominać Christinę Aguilerę u progu kariery...

Jennifer Aniston, Kelly Rowland, Beyonce, AnastasiaJennifer Aniston, Kelly Rowland, Beyonce, Anastasia Eastnews.pl Eastnews.pl

Jeżeli nie jesteś gotowa na poważne zmiany, delikatny balejaż może być idealnym rozwiązaniem, niezależnie od koloru włosów. Jest to nie tylko dobry sposób na lekką odmianę, bez wprowadzania ogromnych zmian, ale także metoda, na wyprowadzenie swoich włosów z ombre. Na dodatek szalenie modna!

Więcej propozycji i inspiracji fryzur, znajdziecie na naszym Pintereście!

Miałyście kiedyś nieudany eksperyment z balejażem? Spróbujecie zmienić swoją fryzurę delikatnymi pasemkami?

Zobacz wideo
Więcej o: