Twoje dłonie przegrywają w walce z zimnem? Polecamy najlepsze kremy do rąk na jesień i zimę

Temperatura spada, kaloryfery grzeją a my zaczynamy chować dłonie w kieszenie i rękawiczki. Jakie kremy poradzą sobie z zimowymi warunkami?

Niskie temperatury, wiatr, śnieg i suche, ogrzewane kaloryferami powietrze. Wszystkie te czynniki nie wpływają korzystnie na kondycję skóry. Nasze dłonie są suche, paznokcie się łamią i zadzierają nam się skórki, a czasem pojawiają się nawet małe ranki. W takiej sytuacji musimy sięgnąć po krem, ale wiele z nich nie poradzi sobie w tak ekstremalnej sytuacji.

Czego szukać?

Zimowe kremy powinny być nie tylko chronić nasze dłonie przed utratą wody, odżywiać i regenerować naskórek. Dlatego lekkie kremy bardzo często nie wystarczają. Na co zwracać uwagę? Przede wszystkim musimy ustalić czego tak naprawdę oczekujemy i jakie są nasze potrzeby. W tym przypadku mówimy przede wszystkim nawilżaniu, ochronie i regeneracji. Z tego powodu, wśród składników szukaj olejków (kokosowy, jojoba, kakaowy itd.), witamin (A, E), a także składników, które stworzą na dłoniach ochronny film (parafina, lanolina, ale nie może być ich zbyt dużo, ponieważ mogą wysuszać).

Jeżeli twoja skóra potrzebuje pomocy, ale nie lubisz tłustego uczucia na dłoniach i w ciągu dnia wolisz używać lekkich kosmetyków, zrób sobie maseczkę na noc. Posmaruj ręce kremem, załóż foliowe i zwykłe rękawiczki. Po kilku godzinach, twoja skóra będzie miękka i nawilżona.

Jakie są wasze ulubione kremy? W galerii znajdziecie nasze propozycje kosmetyków do pielęgnacji dłoni. Próbowałyście któregoś?

Więcej o: