Makijaż Seleny Gomez z gali American Music Awards 2015: Zobacz, jak pomalować się w stylu gwiazdy [PORADNIK]

Podczas niedzielnej gali rozdania nagród AMA, Selena Homez zachwyciła nie tylko oryginalną kreacją, ale także pięknym makijażem. Postanowiłyśmy szybko go odtworzyć.

Czerwone i bordowe cienie są ostatnio szalenie modne i zagraniczne gwiazdy coraz częściej po nie sięgają. Nie tak dawno, mogliśmy podziwiać piękny makijaż Jennifer Lawrence na premierze najnowszej części Igrzysk Śmierci . W ten weekend zachwyciła nas Selena Gomez, która na gali AMA wystąpiła z powiekami pomalowanymi w kolorze swojej sukienki. Postanowiłyśmy go szybko odtworzyć, dopasowując go jednak do naszych "warunków" i rezygnując ze sztucznych rzęs.

Jennifer Lawrence i Selena GomezJennifer Lawrence i Selena Gomez kolaż lula.pl kolaż lula.pl

Czerwony cień może onieśmielać i może być nieco trudny w użyciu, ale warto spróbować włączyć go do makijażu. Szczególnie jeśli macie niebieskie albo zielone oczy, ponieważ ich kolor zostanie niesamowicie podkreślony.

Makijaż jest efektowny, ale wbrew pozorom wcale nie jest trudny. Zaczynamy od bazy, która sprawi, że kolory nakładane na powieki będą intensywniejsze i będą się dłużej trzymały. Użyłam zastygającego cienia w kremie Paint Pot z Maca w odcieniu Rubenesque. Na to nałożyłam czerwony cień z paletki osiemnastu cieni marki Kryolan (V1). Nie musi to być ten konkretny, możesz użyć dowolnego, ważne jednak, żeby nie był zbyt perłowy. Wklep go w całą powierzchnię ruchomej powieki, a następnie rozetrzyj w załamaniu i wyciągnij dość mocno w kierunku skroni. Pamiętaj, by rozcierać go pod odpowiednim kątem. Zazwyczaj, jego linia powinna być przedłużeniem dolnej powieki. Tym samym produktem pomaluj dolną linię rzęs.

Makijaż Seleny Gomez krok po krokuMakijaż Seleny Gomez krok po kroku Redakcja Redakcja

Kiedy uznasz, że cień jest już wystarczająco roztarty, czas na dołożenie czerni. Linię wodną pomaluj miękką, czarną kredką, na przykład "Zero" Urban Decay. Następnie sięgnij po mały pędzelek oraz ciemny cień i rozetrzyj nieco kredkę. W ten sposób nadasz całości nieco charakteru przydymionego oka.

Makijaż Seleny Gomez krok po krokuMakijaż Seleny Gomez krok po kroku Redakcja Redakcja

Kolejny krok to narysowanie dość grubej kreski na górnej powiece. Na oku Seleny nie jest ona wyciągnięta, ale jeśli wasze oczy nie mają aż tak kociego kształtu, warto ją wydłużyć. W tym celu użyłam linera w żelu od Maybelline . Poza tym wystarczy tylko mocno wytuszować rzęsy (Too Faced, Better Than Sex) i delikatnie podkreślić brwi żelem Essence Make Me Brow.

Tak mocne i kolorowe oko, potrzebuje idealnej bazy, przede wszystkim porządnego zakrycia cieni pod oczami. Do cery Klaudii najbardziej pasował podkład L'Oreal True Match w odcieniu N2 i korektor Mac Prolongwear NC20. Co jest ostatnio nietypowe, twarz Seleny nie była praktycznie w ogóle wykonturowana, nie było też widać by miała dużo różu. Dlatego twarz Klaudii delikatnie ociepliłam Ziemią Egipską marki Bikor.

Przed i poPrzed i po Redakcja Redakcja

Co sądzicie o takim dość nietypowym makijażu na imprezę? Czy makijaż jakiejś innej gwiazdy szczególnie rzucił się wam w oczy i chciałybyście żebyśmy go odtworzyły? Podejmiemy każde wyzwanie!

Makijaż Seleny GomezMakijaż Seleny Gomez Redakcja Redakcja

Zobacz wideo
Więcej o: