Ta dziewczyna zrobiła sobie 11 tatuaży w tydzień. Wszystko po to, by pokazać, jak zmieniły się w ciągu 100 lat

W jaki sposób pokazać, jak zmieniała się sztuka tatuażu? Oczywiście najlepiej na skórze. Ten krótki film pokazuje, jak ciało może stać się płótnem.

Jeżeli nasze ciało jest świątynią, powinniśmy móc je dekorować jak nam się podoba, prawda? Takim zdaniem Casey Lubin podsumowała nowy projekt The Cut - 100 Years of Americana Tattoo. To właśnie jej ciało posłużyło jako płótno do wykonania aż jedenastu tatuaży. W tydzień.

 

Każdy tatuaż był inspirowany stylem lub był kopią wzoru charakterystycznego dla jednego artysty, który szczególnie wyróżnił się w danej dekadzie. Możemy zobaczyć tatuaże między innymi Charliego Wagnera , Capa Colemana czy Eda Hardy'ego. Wśród nich znalazły się takie klasyki jak róża, czaszka, statek, ale także syrenka czy... głowa kota bohaterki.

100 lat tatuażu, tatuaże americana100 lat tatuażu, tatuaże americana Screen youtube.com użytkownik Watch TheCut Screen youtube.com użytkownik Watch TheCut

Wszystkie wzory zachowane są w typowym amerykańskim stylu, jednak dzięki idealnemu doborowi dobrze widać zmiany, jakie zaszły z biegiem czasu. Film pokazuje, jak zmieniło się podejście społeczeństwa i jak coś, co było symbolem kontrkultury, na dobre zadomowiło się w głównym nurcie.

Zobacz wideo
Więcej o: