Encyklopedia makijażu: Kilka prostych rad, dzięki którym narysujesz idealną kreskę [WIDEO]

Namalowanie kreski bywa uciążliwe. Mamy dla was kilka naprawdę prostych rad, które ułatwią wam pracę z eyelinerem.

Czarna "jaskółka" to jeden z najbardziej klasycznych elementów makijażu. Mimo swojej długiej tradycji, nadal robi duże wrażenie i sprawia tak samo dużo problemów.  Co zrobić by zawsze wychodziła idealnie?

Pierwszy krok to dobranie odpowiedniego narzędzia. Ostrą kreskę możemy zrobić trzema różnymi eyelinerami: w żelu, w płynie i w pisaku. Wszystko zależy od indywidualnych upodobań, ale naszym zdaniem, początkującym najłatwiej będzie użyć flamastra.

Dobra, masz już eyeliner, co teraz? Następny krok to namalowanie kreski na powiece. Nic szczególnego. Nie powinna być zbyt gruba, lepiej jeśli będzie cieńsza w kąciku wewnętrznym niż w zewnętrznym. Żeby narysować ostrą linię, możesz delikatnie naciągnąć powiekę palcem, ale nie rób tego zbyt mocno, nie chcesz mieć później zmarszczek.

Jak narysować kreskę?Jak narysować kreskę? Redakcja Redakcja

Teraz zaczynają się schody. Ustaw lustro przed sobą i patrząc prosto na nie, poprowadź kreskę, która będzie przedłużeniem twojej dolnej powieki. Nie może ona przecinać linii załamania górnej, ruchomej powieki.

Kolejnym i ostatnim krokiem jest połączenie obu kresek i wypełnienie wszystkich ewentualnych luk. Pamiętaj żeby dokładnie zamalować wszystkie przerwy przy samych rzęsach. Jeżeli popełniłaś jakikolwiek błąd, możesz go łatwo zetrzeć patyczkiem kosmetycznym zamoczonym w płynie do demakijażu.

Rysujecie kreski? Jaka jest wasza ulubiona metoda?

Więcej o: