Jak zakręcić włosy nie używając lokówki? Nie uwierzycie, jak łatwo można to zrobić...

Słyszałyście już na pewno o kręceniu włosów na chusteczki. Jeśli nie macie wałków i nie chcecie marnować papieru, możecie sięgnąć po... folię bąbelkową.

Jeśli zamawiałyście świąteczne prezenty przez internet, istnieją duże szanse, że jesteście w posiadaniu nadmiaru folii bąbelkowej. Nie musicie jej wyrzucać od razu, szczególnie jeśli lubicie loki.

 

Brazylijska vlogerka Paula Stephania pokazała swój sposób na domowe papiloty. Co jest nam potrzebne? Spory arkusz folii bąbelkowej, nożyczki i małe gumki do włosów. Wystarczy pociąć folię na prostokąty i zwinąć je w ciasne ruloniki. Następnie nawijaj kolejne pasma włosów tak, jakbyś używała zwykłych wałków. Gdy dojdziesz do końca, zwyczajnie złóż "papilot" na pół i obwiąż końce gumką. Jeżeli twoje włosy są bardzo oporne, przed zawinięciem, nałóż na nie produkt ułatwiający stylizację, np. pomadę albo piankę.

Jak zakręcić włosy?Jak zakręcić włosy? Screen Youtube.com / użytkowni Paula Stephania Screen Youtube.com / użytkowni Paula Stephania

Co dalej? Po zawinięciu wszystkich pasm, możesz spokojnie iść spać na całą noc. Rano ostrożnie wyjmij, folię z włosów i roztrzep loki palcami. Jeśli chcesz, możesz użyć lakieru by je utrwalić.

Jak zakręcić włosyJak zakręcić włosy Screen youtube.com/ użytkownik Paula Stephania Screen youtube.com/ użytkownik Paula Stephania

Plusy bąbelkowych papilotów? Przede wszystkim sprytny recykling folii. Poza tym, takie wałki są o wiele bardziej miękkie i wygodne niż tradycyjne. Spróbujecie?

Więcej o: