Jak zrobić smokey eyes? Zobacz, jak wykonać makijaż używając tylko czterech produktów

Smokey pasuje do praktycznie każdej okazji i typu urody. Dziś pokazujemy, jak wykonać taki makijaż używając dosłownie kilku produktów.

Przydymione oko to najpopularniejszy i zarazem najbardziej klasyczny makijaż wieczorowy. W sezonie pełnym wieczornych wyjść i imprez, warto skusić się na niego chociaż raz. Nie ma przy nim dużo pracy, ale jest naprawdę efektowny.

Potrzebne kosmetyki:

  • baza pod cienie
  • czarny cień
  • bronzer
  • tusz do rzęs

Tak mocny makijaż oczu, zawsze dobrze rozpocząć od bazy. Dzięki niej cienie nie będą zbierać się w załamaniach a ich kolory będą bardziej intensywne. Kolejny krok to wklepanie w powiekę czarnego cienia. Można zrobić to albo płaskim pędzelkiem, gąbkową pacynką albo po prostu palcem. Następnie puchatym pędzelkiem rozcieramy granicę cienia, wchodząc nieco w załamanie.

By ocieplić makijaż i lepiej rozmyć krawędzie, nałóż niewielką ilość bronzera nad czernią. Dzięki temu makijaż będzie wyglądał na bardziej dopracowany, a puder brązujący pomoże w dokładnym roztarciu cienia. Wszystkie czynności powtórz na dolnej powiece, a na zakończenie mocno wytuszuj rzęsy.

Przy tak intensywnym makijażu oczu, nie ma co szaleć z resztą wizażu. Usta najlepiej pomalować pomadką ochronną lub naturalną, matową szminką. Warto też ożywić nieco cerę bronzerem czy różem, by czarne smokey nie zrobiło z nas wampira.

Więcej o: