Więcej niż korektor? Nowoczesne kosmetyki nie tylko zakrywają, ale także pielęgnują skórę pod oczami. Zobacz nasze propozycje

Coraz więcej kosmetyków do makijażu nie tylko zakrywa, podkreśla lub dodaje koloru, ale ma także właściwości pielęgnacyjne. Czy są warte swojej ceny?

Rynek kosmetyczny rozwija się bez przerwy, a do na sklepowe półki trafiają coraz lepsze produkty. Jednym z bardziej zauważalnych trendów jest coraz silniejsze łączenie ze sobą makijażu i pielęgnacji.  Pierwszy tak silny związek widzieliśmy w kremach bb ściągniętych z Korei. Teraz nadszedł czas na korektory, które coraz częściej pełne są najróżniejszych składników mających zadbać o nasza skórę.

Zauważyłyście, że nie każdy korektor, którym zakrywasz niedoskonałości, niekoniecznie sprawdza się w przypadku tuszowania cieni pod oczami. Jest za suchy, zbyt ciężki i jedynie podkreśla drobne zmarszczki. Nic ciekawego. Dlatego warto zainteresować się kosmetykami, które mają w swoim składzie nieco więcej.

Korektor-serum łączy w sobie dobra pigmentację i krycie oraz właściwości kosmetyku pielęgnacyjnego. Najczęściej spotykane składniki to kolagen, witamina E, kwas hialuronowy czy kofeina. Dzięki nim nie tylko pomagają zakryć niepożądane zasinienia, ale i pomagają nawilżyć i odżywić delikatną skórę pod oczami.

Większość z nich jest niestety nieco droższa niż zwykłe korektory, ale i ich skład jest o wiele bogatszy. Same musicie ocenić czy rzeczywiście warto wydać trochę więcej. W galerii znajdziecie nasze propozycje kosmetyków.

Więcej o: