Trwały i efektowny makijaż na studniówkę. Dzięki naszym radom będziesz wyglądać pięknie cały wieczór

Studniówka to czas, kiedy chcemy się przede wszystkim bawić. Żadna z nas nie chce martwić się tym, jak wygląda. Zobacz, jak wykonać makijaż na studniówkę, który będzie wyglądać pięknie przez całą imprezę.

Makijaż na studniówkę to wizaż wieczorowy, ale trzeba pamiętać, aby nie był zbyt mocny. Trzeba pamiętać, że jest to jednak elegancka okoliczność, więc makijaż studniówkowy nie może być zbyt krzykliwy. Powinien lekko podkreślać urodę, a nie ją przytłaczać. Delikatne, błyszczące przydymione oko to dobre wyjście na praktycznie każdą imprezę i sprawdzi się także na studniówce. Pasuje zarówno do rozpuszczonych jak i związanych włosów. Kolor i intensywność dobierz do swojej urody, kreacji i, oczywiście, upodobań.

Makijaż na tak dużą imprezę musi być nie tylko ładny, ale także trwały i powinien dobrze wychodzić na zdjęciach. Jak to osiągnąć?

  • - Pamiętaj, by dobrać kosmetyki do swojego rodzaju cery. Jeśli masz tłusta cerę, wybierz te bardziej matujące, jeśli suchą - nawilżające.
  • - Podkłady z filtrami mogą odbijać światła fleszy, a twoja twarz może wtedy wyglądać jak odcięta od ducha. Z tego powodu wybieraj kosmetyki o jak najniższym SPF.
  • - Dobierz odpowiedni kolor fluidu. To bardzo ważne, ponieważ nawet jeśli wydaje ci się, że na żywo podkład "ujdzie", na zdjęciach wszystko będzie widoczne.
  • - Użyj bazy pod podkład i cienie. Przy tak dużej, tanecznej imprezie, takie produkty są bardzo przydatne. Jedne przedłużą trwałość makijażu, inne zniwelują niedoskonałości.
  • - Jeśli twój makijaż bardzo szybko spływa z twarzy, użyj utrwalacza (NYX, Urban Decay, Kryolan).
  • - Zrezygnuj ze sztucznych rzęs w pasku. W trakcie zabawy mogą się odkleić, a aparat na pewno to wyłapie. Jeśli bardzo ci na nich zależy, przyklej kępki. Wyglądają naturalniej, a nikt nie zauważy jeśli kilka ci odpadnie.
  • - Odłóż na bok ciemne szminki. Nie będziesz musiała ciągle poprawiać makijażu ust.
  • - Jeśli masz czas i planujesz bardziej skomplikowany makijaż na studniówkę, warto go sobie wcześniej przećwiczyć.
  • - Ostatnia rada - nie przesadź i pamiętaj, że to zabawa jest najważniejsza.

Kiedy macie studniówki? Może ta impreza już dawno za wami? Jeśli tak, powiedzcie nam, jak wyglądały wasze makijaże. Jesteśmy bardzo ciekawe!

Więcej filmów Klaudii Łepkowskiej znajdziecie TUTAJ.

To także może cię zainteresować:

Piękne rzęsy bez doklejania sztucznych. To możliwe, wystarczy znać kilka prostych trików!

Najbardziej przereklamowane kosmetyki. Na jakie triki marketingowe się nabieramy?

90 najlepszych memów o urodzie i modzie. Popłaczesz się ze śmiechu

Więcej o: