Naturalne plażowe loki: Zobacz, jak wykonać niebanalną fryzurę [PORADNIK]

Plażowe fale to fryzura, która rządziła w zeszłym roku. Wcale nie odchodzi do lamusa, ale do gry wchodzą także nieco ściślejsze loki. Zobacz, jak je wykonać.

Już od dłuższego czasu, modne są fryzury, które pozornie są niedopracowane, nieco potargane i jakby niedbałe. Nawet największe gwiazdy, występują na czerwonych dywanach w eleganckich kreacjach i luźnych, "popsutych" kokach albo lobach. Przykład? Rachel McAdams na gali rozdania nagród SAG.

SAG Awards 2016SAG Awards 2016 Jordan Strauss / Jordan Strauss/Invision/AP Jordan Strauss / Jordan Strauss/Invision/AP

W podobny styl wpisuje się fryzura, którą bardzo często robi Karolina z kanału Viva a viva . W swoim ostatnim filmie pokazuje, jak wykonać dość ciasne, ale nadal naturalnie wyglądające loki. Co będzie do tego potrzebne?

  • lokówka (może być bardziej tradycyjna niż Babyliss Curl Secret)
  • kosmetyk chroniący włosy przed wysoką temperaturą
  • spray z solą morską

Żeby wykonać taką burzę loków, musisz zacząć od umycia głowy. Jeżeli twoje włosy tego wymagają, nałóż na nie odrobinę pielęgnującego olejku albo serum. Następnie dobrze je wysusz, i użyj kosmetyków, który ochroni je przed działaniem wysokiej temperatury. Potem po kolei kręć dość cienkie pasma (im grubsze, tym luźniejsze uzyskasz fale).

Gdy zakręcisz już wszystkie włosy, rozpyl na nie spray z solą morską, który utrwali loki. Ostatni krok to roztrzepanie loków i ponowne nałożenie na nie produktu. Dzięki temu skręty nie będą zbyt idealne, nie będą się puszyć i unikniesz efektu pudla.

Lubicie kręcić włosy? Jakie są wasze sposoby na loki?

    Więcej o: