Jak konturować dekolt? Zobacz, jak prosto wymodelować ciało bez ćwiczeń czy użycia skalpela [WIDEO]

Konturowanie dekoltu makijażem to zabieg dość kontrowersyjny, ale równocześnie bardzo często stosowany. Jak modelować biust makijażem?

Konturowanie biustu, dekoltu i ciała w ogóle, to stały bywalec czerwonych dywanów i sesji fotograficznych. Pozwala nie tylko podkreślić nasze kształty i wydobyć ich głębię, ale także połączyć cały nasz wizaż w całość. Dlaczego? Mocno pomalowana twarz, wygląda lepiej w połączeniu ze skórą dekoltu, której kolor jest wyrównany. Prezentuje się to lepiej na żywo, za wszelkich nagraniach czy fotografiach.

Technika konturowania dekoltu czy na przykład mięśni brzucha, nie różni się od modelowania kości policzkowych czy czoła. Jaśniejszy korektor albo rozświetlacz nakładamy w te miejsca, które chcemy uwydatnić, wypchnąć do przodu, czyli na przykład obojczyki czy piersi . Ciemny korektor, kamuflaż albo po prostu bronzer na te fragmenty ciała, które chcemy ukryć lub pogłębić.

Jak konturować biust?Jak konturować biust? Klaudia Łepkowska Klaudia Łepkowska

Do tego typu malowania, przydadzą się korektory, kamuflaże w kremie lub zwykłe kosmetyki pudrowe , których używamy też do makijażu twarzy. Ważne by kolory były dopasowane do naszej cery i nie były zbyt ciepłe czy szare.

Nie jest to technika do stosowania na co dzień, ale na naprawdę wielkie wyjścia czy sesje, może okazać się pomocna. Próbowałyście kiedyś konturowania ciała?

Ten i więcej podobnych filmów znajdziecie na kanale Klaudii.

Więcej o: